"Gra o tron". Znani aktorzy w zupełnie innych rolach

Cersei Lannister, Jon Snow, czy Daenerys Targaryen, to postacie, które kojarzy każdy widz serialu "Gra o tron". Po zakończeniu 5 sezonu serialu, warto przyjrzeć się innym rolom w jakie wcielali się aktorzy serialu "Gry o tron".

Multimedia

Lena Headey jest znana głównie z roli Cersei Lannister, ale to nie jej jedyna "królewska" rola na koncie. W filmie "300" i "300 początek Imperium" wcieliła się w rolę królowej Gorgo. W fiilmie "Aberdeen", zagrała natomiast uwikłaną w rodzinne problemy prawniczkę, która próbuje porozumieć się z ojcem alkoholikiem i matką chorą na raka. Lena pojawiła się także w takich produkcjach jak "Opętanie", "Wzbierająca burza", "Gra Ripleya".

Kit Harrington zaraz po studiach występował na deskach teatralnych w sztukach War Horse i Posh. Rola Jona Snow, w serialu "Gra o tron" była jego pierwszą rolą telewizyjną, ale utorowała mu drogę do prawdziwej kariery. Dzięki popularności zdobytej w "Grze o tron" dał się poznać również jako rzymski wojownik w filmie „Pompeje” czy roli Rolanda Leighton’a w filmie Testament of Youth, dramacie historycznym o Pierwszej Wojnie Światowej.

Peter Dinklage Jeden z najbardziej charakterystycznych aktorów, choć grający głównie w filmach niezależnych. Sporą popularność przyniosła mu rola w filmie "Drożnik", z 2003 roku, gdzie wcielił się w postać karła, który odziedzicza opuszczoną stację kolejową, a tym samym wzbudza sensację w amerykańskim miasteczku. Zagrał również w "Opowieścich z Narnii: Książę Kaspian" (2008), a także w filmie " Uznajcie mnie za winnego" (2006)

Iain Glen Regularnie pracuje telewizji. Partnerował Nicole Kidman w sztuce "The Blue Room" wystawianej na Broadwayu. Grał z Angeliną Jolie w filmie "Lara Croft: Tomb Raider", gdzie wcielił się w rolę Manfreda Powell’a. Znany również dzięki roli Doktora Isaacs’a w filmie Resident Evil: Zagłada

Emilia Clarke Widzom „Gry o tron” znana jako blondwłosa królowa Daenerys Targaryen. Zadebiutowała w jednym z odcinków "Lekarzy" a także filmie "Atak dinozaurów". 28-latka ma także za sobą debiut na Broadwayu w adaptacji sztuki Trumana Capote "Śniadanie u Tiffany'ego. Obecnie możecie ją oglądać w kinach, u boku Arnolda Schwarzeneggera w filmie "Terminator: Genisys"

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×