"Grace i Frankie 7". Wyjątkowy finał najdłuższej oryginalnej produkcji Netflix. Do Jane Fondy i Lily Tomlin dołącza Dolly Parton! "Wszystko się połączyło"

Siedem sezonów, 94 odcinki - dobiegł końca najdłuższy serial oryginalnej produkcji Netfliksa, "Grace i Frankie". Do aktorek serialu, Jane Fondy i Lily Tomlin, w finałowym odcinku dołączyła Dolly Parton, spotykając się po latach z ekranowymi koleżankami z filmu "Od dziewiątej do piątej". Twórczyni serialu, Marta Kauffman, opowiada, jak pracowało się z legendarną gwiazdą. Uwaga, spojlery!

Multimedia

W finałowym odcinku pojawia się Dolly Parton! Przygotowana dla niej rola może zaskakiwać!

Finałowe odcinki najdłuższego serialu oryginalnej produkcji Netfliksa, "Grace i Frankie", są już dostępne na platformie streamingowej. 29 kwietnia 2022 roku premierę miało 14 odcinków 7. sezonu. Wcześniej, 13 sierpnia 2021 roku, widzowie doczekali się pierwszych czterech odcinków ostatniego sezonu - w sumie powstały aż 94 odcinki "Grace and Frankie". Pierwszy odcinek tej ostatniej serii opatrzono tytułem "Koniec", finałowy zaś - "Początek". Zatem, jak to zawsze bywało z "Grace and Frankie", nawet na koniec można patrzeć z pewnym optymizmem.

Finał hitu Netflix - uwaga, spojlery!

Aż trudno uwierzyć, że przygody Grace Hanson i Frankie Bergstein, czyli Jane Fondy i Lily Tomlin, wkrótce dobiegną końca.

Znamy datę finałowych odcinków. Jane Fonda i Lily Tomlin wrócą jeszcze na kilkanaście odcinkówZobacz więcej

Podczas ostatniego odcinka, Grace i Frankie trafiają do nieba, bo tym jak zostają porażone prądem podczas przytulenia. Frankie szybko godzi się z nową sytuacją, Grace nie do końca. Postanawiają porozmawiać z aniołem o imieniu Agnes, granym przez samą Dolly Parton. Kobiety zastanawiają się, czy wrócić na ziemię, czy jednak zostać w niebie. Ostatecznie dochodzą do wniosku, że nie mogą i nie chcą się rozdzielać, na co przystaje także ich rozmówczyni, Agnes. Pojawienie się Dolly Parton w serialu, która razem z Jane Fondą i Lily Tomlin odtwarza obsadę kultowego filmu z 1980 roku "Od dziewiątej do piątej", było dla twórców "Grace and Frankie" kluczowe.

Twórczyni serialu, Marta Kauffman w rozmowie z serwisem Variety, opowiedziała, jak trudne było stworzenie finałowego odcinka ukochanego przez wielu serialu. Dodała także, że, podobnie jak ostatnie słowa, które padają w odcinku: "co teraz?", które pojawiły się również w pierwszym odcinku pierwszego sezonu, udział Dolly Parton w serialu planowany był przez twórców od dłuższego czasu:

Zawsze mówiliśmy: "potrzebujemy Dolly". Kto jej nie potrzebuje? Wiedzieliśmy, że chcemy coś dla Dolly i kiedy wpadliśmy na pomysł nieba, wszystko się połączyło. To było idealne. Praca z Dolly była niesamowita, jest prawdziwą profesjonalistką. Nosi 10-centymetrowe szpilki i ciągle chodzi w nich po schodach na scenie, w górę i w dół. Wie, co robi dobrze i wtedy robi to naprawdę dobrze. Mój ulubiony moment [z nią] był wtedy, gdy na samym końcu zamierzaliśmy zrobić zdjęcie, a ona spojrzała na mnie i powiedziała "chodź tu, ty stara hipisko". To sprawiło, że moja kariera nabrała sensu.

Wszystkie sezony "Grace and Frankie" są już dostępne na Netfliksie!

Finał uwielbianych serii i nowości ze znakomitą obsadą. Co warto obejrzeć w najbliższych dniach? Zobacz więcej

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×