"Granica zbrodni". Niemiecko-austriacka odpowiedź na skandynawski "Most nad Sundem"!

Twórcy "Granicy zbrodni" nie ukrywają, że inspirowała ich duńsko-szwedzka produkcja "Most nad Sundem". Stworzyli jednak własną opowieść i - jeśli wierzyć zagranicznym recenzjom - naprawdę nieźle im to wyszło. Sprawdź, kiedy i gdzie obejrzeć!

Multimedia

"Granica zbrodni" - premierowe dwa odcinki w czwartek, 7.03.2019 o godz. 21:00 w Canal+! - sprawdź program tv

„Granica zbrodni” to najnowsze dziecko Sky Deutschland, po wcześniejszych udanych produkcjach własnych „Babylon Berlin” i „Okręcie”. Ten ośmioodcinkowy serial inspirowany jest skandynawskim „Mostem nad Sundem”, ale opowiedziana tu historia jest oryginalna. Aczkolwiek podobieństwa narzucają się same.

Rafał Zawierucha pokaże kulisy wręczenia Oscarów 2019! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

W zasypanych śniegiem Alpach, dokładnie na granicy niemiecko-austriackiej zostaje znaleziony trup. Ciało nie zostało porzucone w pośpiechu przez mordercę, lecz starannie umieszczone na granicznym kamieniu. Ta koszmarna inscenizacja nie jest przypadkowa, przywodzi na myśl rytualne obrządki jakiegoś pogańskiego kultu. W celu zbadania tajemniczego mordu obydwa kraje wysyłają swoich śledczych. Ze strony niemieckiej jest to młoda policjantka Ellie Stocker (Julia Jentsch), to jej pierwsza w karierze sprawa, nic więc dziwnego, że z wielkim zapałem zabiera się do śledztwa. Gedeon Winter (Nicholas Ofczarek), śledczy z Austrii, jest przeciwieństwem Ellie. Niejedną zbrodnię badał, widział straszne rzeczy, które odcisnęły na nim piętno. Niezbyt świeży wygląd, palone jeden za drugim papierosy, wódka, kokaina - jest zmęczony i zniszczony, ucieka przed przeszłością.

Tych dwoje musi działać razem, by powstrzymać seryjnego mordercę. Seryjnego, bo wkrótce po pierwszym trupie, pojawiają się następne, wszystkie zbrodnie w symbolicznej aranżacji. Kim jest zbrodniarz, co nim kieruje, gdzie uderzy następnym razem? Pytania się mnożą, trzeba działać szybko, by zapobiec kolejnym mordom. W trakcie tego polowania śledczy zagłębiają się coraz bardziej nie tylko w ciemne alpejskie doliny i archaiczne zwyczaje ich mieszkańców, ale również w naznaczony szaleństwem świat mordercy.

Podnosząca napięcie muzyka, perfekcyjny montaż, zachwycające, budzące grozę zdjęcia autorstwa Philipa Peschlowa – to mocne elementy serialu wyreżyserowanego przez Cyrilla Bossa i Phillipa Stennerta.

4. sezon powstanie? Mads Mikkelsen mówi o kontynuacji serialu!Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Krzysztof (gość)

    Pierwszy odcinek świetny

    08.03.2019 22:38

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×