"Granice wytrzymałości Zachara". Ekstremalna wyprawa z byłym żołnierzem wojsk specjalnych!

Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ma tylko nóż i krzesiwo. Wojciech Zacharków podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. W programie "Granice wytrzymałości Zachara" sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji. Kiedy premiera?

Multimedia

"Granice wytrzymałośći Zachara" we wtorek, 19.03.2019 o godz. 22:00 w Discovery Channel! - sprawdź program tv

W programie „Granice wytrzymałości Zachara” były żołnierz wojsk specjalnych zabierze widzów na ekstremalną wyprawę w Góry Izerskie. Wojciech Zacharków pokaże, jak przetrwać 10 dni zimą, mając przy sobie jedynie nóż i krzesiwo. Będziemy świadkami skrajnego wyczerpania, zwątpienia oraz walki o przetrwanie. Poznamy granice ludzkich możliwości.

Przejęta Edyta Górniak i Andrzej Gołota z żoną na spotkaniu z mediami. Zobacz zdjęcia!Zobacz więcej

Przetrwanie konfrontacji z naturą w obecnych czasach może wydawać się całkiem łatwe. Istnieje przecież szereg aplikacji, które pozwalają wezwać pomoc, wskażą drogę, podpowiedzą, jak rozpalić ognisko czy zbudować schronienie. Internet i smartfony przyzwyczaiły nas do możliwości natychmiastowego zdobycia niezbędnych informacji. Jednak prawdziwy survival zaczyna się tam, gdzie kończy się zasięg wifi bądź pada bateria w telefonie. W programie „Granice wytrzymałości Zachara” sprawdzimy, ile wytrwałości, zimnej krwi i pomysłowości potrzeba, by przeżyć w zimowych warunkach bez zdobyczy cywilizacji.

Dokument "Free solo" nominowany do Oscara! Gdzie obejrzeć?Zobacz więcej

Major Wojciech Zacharków to były żołnierz jednostki specjalnej AGAT. Ma na koncie udział w czterech misjach zagranicznych. Nagrodzony Medalem za Dzielność mężczyzna w nowej serii Discovery Channel podejmuje się misji przeżycia 10 dni i nocy w mroźnych Górach Izerskich. Odcięty od cywilizacji, bez jedzenia, wody, śpiwora i namiotu. Ma tylko nóż i krzesiwo. Czy to wystarczy?

8-odcinkowy program jest zapisem realnej walki o przetrwanie w skrajnie trudnych warunkach. Wojciech Zacharków przy średniej temperaturze -17 stopni przemierzy kilometry w poszukiwaniu pożywienia i wody. Zmierzy się nie tylko z hipotermią i odwodnieniem, ale też z własnymi lękami i słabościami. Widzowie, oprócz wielkiej dawki emocji, mogą się także spodziewać praktycznych informacji: Jak skutecznie utrzymać temperaturę ciała? Jak zbudować szałas w lesie lub jamę śnieżną w głębokim śniegu? Jak i gdzie znaleźć pożywienie? W jaki sposób przetransportować i zagotować wodę nie mając dostępu do naczyń? To tylko niektóre z umiejętności niezbędnych, by osiągnąć cel – przetrwać

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×