Grażyna Szapołowska kiedyś i dziś. Polska seksbomba zachwyca na plaży w Juracie! Zobacz, jak się zmieniała Telimena z "Pana Tadeusza"

Grażyna Szapołowska ma figurę i kondycję modelki, a powoli zbliża się do siedemdziesiątki! Aktorka, której role filmowe do dziś zachwycają kolejne pokolenia, ani myśli o zakończeniu kariery. Wciąż jest w znakomitej formie, co potwierdza jej najnowsze zdjęcie z plaży w Juracie! Zobaczcie, jak przez lata zmieniła się niezapomniana Telimena z "Pana Tadeusza".

Multimedia

Grażyna Szapołowska młoda. Jak kiedyś wyglądała polska seksbomba?

Grażyna Szapołowska urodziła się 19 września 1953 roku w Bydgoszczy. Ponoć już jako mała dziewczynka marzyła o karierze aktorki i gwiazdorstwie. Trzeba przyznać, że miała iście hollywoodzki początek. Jej kariera zaczęła się zaraz po maturze, kiedy zdecydowała się uciec domu. -Napisałam list do mamy, że chce być niezależna, wyjeżdżam i proszę mnie nie szukać. Całą noc jechałam osobowym do Jeleniej Góry, stanęłam tam na rynku i pierwszego przechodnia zapytałam, gdzie jest teatr. Dyrektor [Tadeusz] Kozłowski był szalenie szarmancki i dowcipny. Powiedziałam mu, że chcę wystąpić w nowej pantomimie Henryka Tomaszewskiego. Chyba spodobała mu się moja dziewczęca, naiwna determinacja, bo dał mi urocze, służbowe mieszkanie - opowiadała w rozmowie z Krzysztofem Feusette dla "TeleRzeczpospolita".

Była gwiazdą TVP, pod jej okiem talent szlifowała Katarzyna Dowbor. Dziś żyje bardzo skromnieZobacz więcej

Szapołowska do warszawskiej PWST dostała się za pierwszym razem. Jej telewizyjnym debiutem był epizod w jednym z odcinków cyklu "Najważniejszy dzień życia". Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawiła się w "Zapachu ziemi" w 1977 roku. Po latach Szapołowska w wywiadzie dla "Życia Warszawy" wyznała gorzko, że po pierwszym roku pracy, nie stworzono jej żadnej szansy na rozwój. -Odkryli mnie zagraniczni reżyserzy z Jugosławii i Węgier.

Te nazwiska musi znać każdy. Dla których z tych sław wiek to tylko liczba?Zobacz więcej

W PRL Grażyna Szapołowska uchodziła za ikonę seksu. Wielu uważa, że wyniosła miłosne sceny w filmach do rangi sztuki. Choć Grażyna Szapołowska do dziś króluje w rankingach najczęściej rozbierających się polskich aktorek na ekranie, to w swoim aktorskim portfolio ma wiele wybitnych kreacji takich jak: Katarzyna z "Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy", postać Kingi, twardej wychowawczyni z filmu "Nadzór", czy rola w filmie "Inne spojrzenie" w reżyserii Károlya Makka.

W naszym kinie kobieta ma albo duszę, albo samo ciało. U Makka ma ciało i duszę* - mówiła zachwycona Szapołowska "Wyborczej".

Szapołowska grała u Krzysztofa Kieślowskiego w "Bez końca" i "Krótkim filmie o miłości". W "Przez dotyk" Magdaleny Łazarkiewicz pokazała najwyższej próby kunszt aktorstwa dramatycznego.

W późniejszych latach Szapołowska zagrała w wielu kinowych hitach takich jak: "Tylko mnie kochaj", "Listy do M 3" oraz serialu "Magda M.". Warto też wspomnieć, że za rolę Telimeny w filmie "Pan Tadeusz" zdobyła Orła w 1999 roku.

Zagrała w "Trędowatej" i nagle usunęła się w cień. Dziś ma prawie 80 lat i wciąż olśniewaZobacz więcej

Grażyna Szapołowska kończy 68 lat

Grażyna Szapołowska przez ostatnie kilkanaście lat prężnie działa w polskim show-biznesie. Próbowała swoich sił jako jurorka show "Bitwa na głosy". Na swoim koncie ma trzy książki – dwa zbiory opowiadań "Pocałunki" i "Poza mną" oraz "Zapomniałam o tobie", która opowiada o śmierci jej mamy, Wandy Szapołowskiej. Wydała także płytę "Kochaj mnie". W 2018 roku wyreżyserowała "Halkę" dla Opery Wrocławskiej, a teraz marzy, aby zrobić film o życiu Poli Negri. Jej najnowsze zdjęcie z plaży w Juracie dowodzi, że aktorka wciąż ma figurę, której niejedna nastolatka mogłaby pozazdrościć!

W galerii możecie sprawdzić, jak na przestrzeni lat zmieniła się Grażyna Szapołowska.

Grażyna Szapołowska nadal zachwyca wyglądem!

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Jej tragiczna śmierć uczyniła ją nieśmiertelną. Sława i uroda nie uchroniły jej przed smutkiemZobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Krytyka (gość)

    Ciekawe ile straciła na zabiegi? A w ogóle to pokażcie ją bez tapety na pysku.

    17.02.2022 19:56
  • Igor (gość)

    Aby tylko dokopać, zlosliwa jazda po wieku

    17.02.2022 07:10

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×