Grażyna Szapołowska kiedyś i dziś. Tak zmieniała się polska seksbomba, która kończy 68 lat!

Grażyna Szapołowska kończy 68 lat. W galerii pokazujemy, jak zmieniała się jedna z najpiękniejszych i najczęściej rozbierających się na ekranie polskich aktorek. Sprawdźcie, jak Grażyna Szapołowska wyglądała w młodości. Mimo upływu lat, wciąż zachwyca urodą!

Multimedia

Grażyna Szapołowska młoda. Jak kiedyś wyglądała polska seksbomba?

Grażyna Szapołowska urodziła się 19 września 1953 roku w Bydgoszczy. Ponoć już jako mała dziewczynka marzyła o karierze aktorki i gwiazdorstwie. Trzeba przyznać, że miała iście hollywoodzki początek. Jej kariera zaczęła się zaraz po maturze, kiedy zdecydowała się uciec domu. -Napisałam list do mamy, że chce być niezależna, wyjeżdżam i proszę mnie nie szukać. Całą noc jechałam osobowym do Jeleniej Góry, stanęłam tam na rynku i pierwszego przechodnia zapytałam, gdzie jest teatr. Dyrektor [Tadeusz] Kozłowski był szalenie szarmancki i dowcipny. Powiedziałam mu, że chcę wystąpić w nowej pantomimie Henryka Tomaszewskiego. Chyba spodobała mu się moja dziewczęca, naiwna determinacja, bo dał mi urocze, służbowe mieszkanie - opowiadała w rozmowie z Krzysztofem Feusette dla "TeleRzeczpospolita".

Szapołowska do warszawskiej PWST dostała się za pierwszym razem. Jej telewizyjnym debiutem był epizod w jednym z odcinków cyklu "Najważniejszy dzień życia". Na wielkim ekranie po raz pierwszy pojawiła się w "Zapachu ziemi" w 1977 roku. Po latach Szapołowska w wywiadzie dla "Życia Warszawy" wyznała gorzko, że po pierwszym roku pracy, nie stworzono jej żadnej szansy na rozwój. -Odkryli mnie zagraniczni reżyserzy z Jugosławii i Węgier.

Te nazwiska musi znać każdy. Dla których z tych sław wiek to tylko liczba?Zobacz więcej

W PRL Grażyna Szapołowska uchodziła za ikonę seksu. Wielu uważa, że wyniosła miłosne sceny w filmach do rangi sztuki. Choć Grażyna Szapołowska do dziś króluje w rankingach najczęściej rozbierających się polskich aktorek na ekranie, to w swoim aktorskim portfolio ma wiele wybitnych kreacji takich jak: Katarzyna z "Najdłuższej wojny nowoczesnej Europy", postać Kingi, twardej wychowawczyni z filmu "Nadzór", czy rola w filmie "Inne spojrzenie" w reżyserii Károlya Makka.

W naszym kinie kobieta ma albo duszę, albo samo ciało. U Makka ma ciało i duszę* - mówiła zachwycona Szapołowska "Wyborczej".

Szapołowska grała u Krzysztofa Kieślowskiego w "Bez końca" i "Krótkim filmie o miłości". W "Przez dotyk" Magdaleny Łazarkiewicz pokazała najwyższej próby kunszt aktorstwa dramatycznego.

W późniejszych latach Szapołowska zagrała w wielu kinowych hitach takich jak: "Tylko mnie kochaj", "Listy do M 3" oraz serialu "Magda M.". Warto też wspomnieć, że za rolę Telimeny w filmie "Pan Tadeusz" zdobyła Orła w 1999 roku.

Elżbieta Starostecka zachwyca wyglądem! Trudno uwierzyć, że ma 77 latZobacz więcej

Grażyna Szapołowska kończy 68 lat

Grażyna Szapołowska przez ostatnie kilkanaście lat prężnie działa w polskim show-biznesie. Próbowała swoich sił jako jurorka show "Bitwa na głosy". Na swoim koncie ma trzy książki – dwa zbiory opowiadań "Pocałunki" i "Poza mną" oraz "Zapomniałam o tobie", która opowiada o śmierci jej mamy, Wandy Szapołowskiej. Wydała także płytę "Kochaj mnie". W 2018 roku wyreżyserowała "Halkę" dla Opery Wrocławskiej, a teraz marzy, aby zrobić film o życiu Poli Negri.

W galerii możecie sprawdzić, jak na przestrzeni lat zmieniła się Grażyna Szapołowska. Ikona polskiego kina nadal zachwyca wyglądem!

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×