"Grey’s Anatomy: Chirurdzy". Dlaczego Patrick Dempsey odszedł z serialu? Twórcy zdradzają, że tej współpracy nie dało się kontynuować!

Patrick Dempsey był jednym z najbardziej lubianych aktorów związanych z serialem "Chirurdzy". W 11. sezonie twórcy zdecydowali o uśmierceniu jego postaci. Jaki był tego powód? Osoby związane z serialem uchylają rąbka tajemnicy!

Multimedia

Dlaczego Patrick Dempsey zniknął z "Chirurgów"?

Przez pierwsze jedenaście sezonów "Chirurgów" Patrick Dempsey wcielał się w rolę doktora Dereka Shepherda i był jednym z najpopularniejszych aktorów związanych z serialem. Na koniec 11. sezonu jego postać została uśmiercona, ponieważ aktor był zmuszony odejść z produkcji. Jak donosi portal FOX News, kulisy tej decyzji ma odsłonić Lynette Rice w swojej nadchodzącej książce, zatytułowanej "How to Save a Life: The Inside Story of Grey’s Anatomy". W czasie prac nad książką, autorka przeprowadziła ponad 80 wywiadów z obecnymi i byłymi członkami obsady "Chirurgów". Pozwoliło jej to między innymi na uzyskanie obiektywnego obrazu sytuacji, która doprowadziła do odejścia Patricka Dempsey'a z popularnej produkcji. Okazuje się, że głównym powodem zakończenia współpracy między twórcami a aktorem było... zachowanie i podejście do pracy tego ostatniego.

Kate Walsh kolejny raz wraca do serialu! Czas na wielki powrót doktor Addison Montgomery!Zobacz więcej

James D. Parriott, jeden z reżyserów serialu przekonuje, że Dempsey "terroryzował plan", a nawet, że niektórzy członkowie obsady zaczęli wykazywać różne formy problemów psychicznych związanych z jego zachowaniem. Jednocześnie tej wersji przeczy wiele wcześniejszych wywiadów z ekipą, w której Patrick Dempsey był wspominany jako "miły", "uroczy" czy "charyzmatyczny". Z biegiem czasu, aktorowi zaczęło przeszkadzać codzienne przebywanie na planie z dala od rodziny. Jednocześnie zdawał sobie sprawę ze swojej mocnej pozycji, co próbował wykorzystywać. Jak twierdzi Parriott, Patrick Dempsey i Shonda Rhimes, scenarzystka "Chirurgów", skakali sobie do gardeł.

Ellen Pompeo rezygnuje z aktorstwa?!Zobacz więcej

Była producentka wykonawcza, Jeannine Renshaw, wspominała napięcie między Dempseyem a jego partnerką, Ellen Pompeo, która grała jego żonę na ekranie. Producentka opowiadała, że Pompeo była sfrustrowana się narzekaniem Demspey'a na to, jak długo był na planie. Renshaw dodała jednak, że po przypomnieniu, że inni byli na planie jeszcze dłużej, aktor odpuścił. Ostatecznie konflikt między Patrickiem Dempsey'em a innymi członkami ekipy eskalował do tego stopnia, że w pewnym momencie Shonda Rhimes zagroziła, że jeśli on nie zniknie, to ona odejdzie.

Które seriale na Netfliksie są warte uwagi? Internauci podpowiadają!Zobacz więcej

Samo odejście Dempsey'a z produkcji też nie było prostą sprawą: scenarzyści stworzyli aż trzy różne wątki, które miały doprowadzić do zniknięcia jego postaci. Ostatecznie zdecydowali się na uśmiercenie tego bohatera. Twórcy chcieli wyjaśnić jego nieobecność w taki sposób, który nie będzie sugerował potencjalnego powrotu w przyszłości.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Nata (gość)

    To dziwne, skoro pojawił się jeszcze w kilku odcinkach po swojej śmierci... Co do artykułu, to ktoś powinien przeczytać przed wypuszczeniem bo kiepsko się czyta przez błędy...

    18.09.2021 23:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×