Grobowce Egiptu

"Grobowce Egiptu". Wyjątkowa misja archeologiczna w nekropolii Sakkara w Egipcie. Zapis z wyprawy na antenie Polsat Viasat History

Egipskie budowle pełne są tajemnic, a nie wszystkie ukryte w ziemi pozostałości dawnej kultury zostały odkryte. Jeden z czołowych egiptologów na świecie, doktor Zahi Hawass, jak zawsze szuka nowych znalezisk i informacji o starożytnym Egipcie. Wyrusza na trzymiesięczne prace wykopaliskowe, by badać niewyjaśnione dotąd tajemnice nekropolii w Sakkarze. Wszystko to zobaczycie w dokumencie "Grobowce Egiptu" na antenie Polsat Viasat Story.

07.03.2022Grobowce Egiptu

Przeczytaj także:

"Zablokowany kanał". Zobaczcie kulisy zablokowania jednej z najważniejszych przepraw morskich – Kanału Sueskiego! Premiera na Polsat Viasat Explore

23 marca 2021 roku gigantyczny kontenerowiec o długości czterech boisk piłkarskich trafił na pierwsze strony gazet na całym świecie. Zaklinował się w Kanale Sueskim, blokując jeden z najbardziej uczęszczanych szlaków handlowych świata. Program dokumentalny „Zablokowany kanał”, którego premiera odbędzie się w środę 23 marca o godz. 22:00 na Polsat Viasat Explore, łączy w sobie dramatyczne materiały archiwalne, materiały w technologii CGI oraz wywiady z osobami, które były świadkami wydarzenia.

23.03.2022Zablokowany kanał

"David Attenborough i cmentarzysko mamutów". Sir David Attenboroug odkrywa cmentarzysko mamutów sprzed 200 tysięcy lat! Dokument na Polsat Viasat Nature

W 2016 roku para spacerująca po świeżo wykopanym żwirowisku niedaleko angielskiego miasta Swindon, zauważyła coś niezwykłego wystającego z błota. Był to wierzchołek ogromnej skamieniałej kości – jak się później okazało, fragmentu nogi mamuta. Sally i Neville Hollingworth, poszukiwacze-amatorzy, natknęli się na odkrycie życia – cmentarzysko mamutów w prehistorycznym korycie Tamizy. O tym niezwykłym znalezisku opowie dokument "David Attenborough i cmentarzysko mamutów", którego premiera na Polsat Viasat Nature.

12.03.2022David Attenborough i cmentarzysko mamutów

"Najdziwniejsze przedmioty". Niesamowite znaleziska widziane współczesnym okiem! Jakie historie mogą opowiedzieć nam najdziwniejsze przedmioty?

„Najdziwniejsze przedmioty” to dziesięcioodcinkowy serial, który zadebiutuje na antenie Polsat Viasat History 19 kwietnia o 20:00. Program za pomocą niespotykanej dotąd techniki bada tajemnicze, często dziwaczne skarby przechowywane w muzeach, laboratoriach i magazynach. Zobaczcie, czego się spodziewać!

19.04.2021Najdziwniejsze przedmioty

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »

Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×