"Grzechy przeszłości". To kolejny po "Hinterland" i "Zaczęło się w środę" walijski serial kryminalny. Czy powtórzy sukces poprzedników? [ZDJĘCIA]

To kolejny po "Hinterland" i "Zaczęło się w środę" świetny walijski serial kryminalny. W przeciwieństwie do tych pierwszych, tu od pierwszego odcinka wiemy, kto jest mordercą. Ale to w żadnym wypadku nie obniża napięcia, z jakim śledzimy akcję. Czy "Grzechy przeszłości" będą hitem na miarę "Hinterland"?

Multimedia

"Grzechy przeszłości" odcinek 1. w niedzielę, 7.10.2018 o godz. 20:10 w Ale Kino+! - sprawdź program tv

Ośmioodcinkowy serial kryminalny BBC, która znana jest z produkcji najwyższej jakości. Akcja osadzona jest wśród mrocznych szczytów i popielatych lasów Snowdonii w Walii. Możemy podziwiać walijski krajobraz i posłuchać języka, na którym pisarz J.R.R Tolkien oparł sindarin, język elfów z mitologii Śródziemia.

Komisarz Cadi John (Sian Reese-Williams) powraca do swojej rodzinnej miejscowości w północnej Walii, by zaopiekować się umierającym ojcem, emerytowanym policjantem. W tym czasie z rzeki w Narodowym Parku Snowdonia zostaje wyłowione ciało młodej dziewczyny Mali Pryce, która od kilku lat uchodziła za zaginioną. Dowody wskazują na to, że kobieta przed śmiercią przez długi czas była więziona. Zginęła prawdopodobnie podczas próby ucieczki. Cadi John oraz jej policyjny partner Owen Vaughan (Sion Alun Davies) wszczynają śledztwo. Czy sprawę Mali Pryce łączy coś z przypadkami zaginięć innych młodych kobiet, które miały miejsce w tej okolicy?

To już drugi serial w tym roku, po „Zaczęło się w środę” (Keeping Faith), wyprodukowany przez BBC Wales i S4C. Tamten serial spodobał się widzom, dlatego niemal natychmiast podjęto decyzję o nakręceniu drugiej serii. Thriller, w którym główną rolę grała Eva Myles zrealizowany został w dwóch wersjach językowych: po angielsku i walijsku. Podobnie jest w przypadku mrocznego ośmioodcinkowego thrillera „Grzechy przeszłości” („Hidden”). Innym aspektem serialu łączącym go z „Zaczęło się w środę” jest widowiskowa sceneria. Snowdonia zapewnia spektakularne tło, adekwatne do mrocznych tajemnic, które się tu czają. Przerażający las, a w nim rozpadające się budynki, wilgotne ściany kamiennych lochów , powykrzywiane drzewa dają namacalne poczucie bezradności, przerażenia i izolacji.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×