Gwiazdy "jednej roli". Tych aktorów kojarzymy z konkretnych wcieleń

Każdy aktor marzy zapewne o "roli życia". Niektóre wcielenia tak bardzo przyległy do grających ich aktorów, że stały się ich drugim "ja". Czasami łatwiej jest nam na widok aktora czy aktorki powiedzieć jej filmowe imię niż przypomnieć sobie prawdziwe nazwisko. Te gwiazdy kojarzą się nam głównie z jednej roli.

Multimedia

Gwiazdy jednej roli

Są takie filmy i seriale, które zyskały miano kultowych. Mówimy tutaj zarówno o tych znanych w naszym kraju jaki na całym świecie. Na fakt, że dana produkcja zyskuje popularność składa się wiele czynników. Jednym z najważniejszych jest obsada aktorska.

Każdy aktor marzy o tak zwanej "roli życia". To dzięki niej zyskuje największą popularność. Są jednak takie postaci, które kojarzymy głównie z jedną rolą.

Polski Ferdek Kiepski i amerykański Rocky

Andrzej Grabowski to znany i lubiany polski aktor. Choć ma na swoim koncie wiele ról, jest kojarzony głównie jako Ferdynand Kiepski z serialu Świat według Kiepskich emitowanego na antenie telewizji Polsat. Pierwszy odcinek serialu miał swoją premierę w 1999 roku i stał się jednym z najdłużej emitowanych polskich seriali. Tak więc Andrzej Grabowski stał się kojarzony głównie z bezrobotnym miłośnikiem piwa, który uważa, że "w tym kraju nie ma pracy dla ludzi z jego wykształceniem". Widzowie pokochali Ferdka Kiepskiego, choć dla samego aktora stało się to dość problematyczne. Pod koniec 2020 roku w rozmowie z "Super Expressem" wyznał, że rzeczywiście ma pewien problem z tą rolą i czasem go męczy.

Jak się okazuje, pomimo ostatnich trudnych miesięcy dla serialu Świat według Kiepskich, planowana jest jego kontynuacja. Przypomnijmy, że w październiku zmarł Dariusz Gnatowski, odtwórca roli Arnolda Boczka, w styczniu wielbiciele serialu pożegnali Ryszarda Kotysa - serialowego Mariana Paździocha. Najnowsze odcinki serialu pojawią się już wiosną.

Kolejną osobą, która od razu skojarzyła się nam z jedną rolą jest Sylwester Stallone. Kto z nas nie skojarzy go od razu z rolą Rocky'ego? Aktor zyskał światową sławę dzięki roli Rocky Balboa. W 1977 roku, podczas 49. Oscarów, Rocky był nominowany do dziesięciu Oscarów , w tym do nominacji dla najlepszego aktora i najlepszego scenariusza oryginalnego dla Stallone. Film zdobył Oscara za najlepszy film, najlepszą reżyserię i najlepszy montaż filmu.

Jakie inne gwiazdy kojarzą się nam z konkretnym wcieleniem? Zobaczcie w zestawieniu w galerii:

Zobacz galerię

Czy dodalibyście kogoś do listy?

Gwiazdy kultowych polskich filmów i seriali. Co dzisiaj robią i jak wyglądają? Zobacz więcej

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×