Gwiazdy walczą z koronawirusem. Dominika Kulczyk i Lewandowscy przekazują miliony, a Ewa Minge szyje maseczki. Kto jeszcze?

Pandemia koronawirusa dotyka nas wszystkich, także tych znanych i bogatych, dlatego to właśnie oni czują się w obowiązku, aby pomóc w walce z rozprzestrzenianiem się wirusa. Wśród nich są m.in. Dominika Kulczyk, Anna i Robert Lewandowscy oraz Ewa Minge. Kto jeszcze?

Multimedia

Gwiazdy walczą z koronawirusem

Każdemu zależy na tym, aby jak najszybciej wrócić do normalności. Będzie to możliwe tylko wtedy, gdy uda się zapanować nad rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie. W walce z pandemią, na pierwszej linii frontu są lekarze i pracownicy medyczni, ale okazuje się, że pomóc może każdy z nas - chociażby nie wychodząc z domu. Dodatkowe środki postanowiły przekazać znane w Polsce i na świecie osoby.

Basia Kurdej-Szatan śpiewa i czyta bajki, a Qczaj pokazuje, jak ćwiczyć! Gwiazdy organizują czas sobie i innym w domuZobacz więcej

Dominika Kulczyk - filantropka i autorka programu "Efekt Domina" - przekazała 20 mln złotych Fundacji Lekarze Lekarzom. - To od lekarzy będzie zależało jak będzie wyglądało nasze życie - powiedziała. - Właśnie dlatego oni muszą pracować w lepszych warunkach - dodała. Z kolei Anna i Robert Lewandowski postanowili przeznaczyć 1 mln euro na walkę z koronawirusem. Pieniądze trafią do wszystkich szpitali zakaźnych w Polsce, zajmujących się wyłącznie zwalczaniem epidemii. Pieniądze zostaną przekazane szpitalom w równych wysokościach.

Dziś wszyscy jesteśmy świadomi trudności sytuacji jaka nas otacza. Dziś wszyscy gramy w jednej drużynie. Bądźmy silni w tej walce i bądźmy jednomyślni. Jeśli możemy w sposób bezpieczny komuś pomóc to róbmy to. Zdecydowaliśmy się przekazać 1 mln Euro na walkę z koronawirusem.

Kuba Błaszczykowski wraz z Fundacją Ludzki Gest przekazali kwotę w wysokości 400 tys. złotych, a projektantka Ewa Minge szyje za darmo maseczki dla szpitali. Inni światowi projektanci, np. Donatella Versace razem z córką Allegrą przekazała 200 tys. euro oddziałowi intensywnej terapii szpitala San Raffaele w Mediolanie, a Giorgio Armani wygospodarował 1 mln euro dla trzech innych włoskich szpitali.

Marta Żmuda Trzebiatowska i Kamil Kula zrobili serial ku pokrzepieniu serc! Gdzie oglądać?Zobacz więcej

Pomóc chcą także wokaliści i aktorzy. Justin Timberlake w rodzinnym Memphis wspiera Mid-South Food Bank, który dostarcza produkty pierwszej potrzeby osobom przebywającym na kwarantannie. Rihanna, wraz z fundację Clara Lionel Foundation przekazała 5 mln dolarów na zakup sprzętu medycznego, wsparcie prac nad szczepionką oraz jedzenie i ogólną pomoc dla najbardziej potrzebujących. Konta banków żywności zasilili również Blake Lively i Ryan Reynolds, przekazując 1 mln dolarów.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
 • andrzej (gość)

  bardzo dobrze, że istnieją jeszcze tacy osoby jak Dominika Kulczyk

  30.03.2020 16:35
 • ula (gość)

  oby więcej takich ludzi! Potrzebuję Was jak nigdy - teraz!

  30.03.2020 16:34
 • Hania (gość)

  Dziękuję Bogu za ludzi o takim sercu...

  29.03.2020 12:38
 • betka (gość)

  Ogromna wdzięczność każdemu kto stara się pomagać!

  27.03.2020 13:44
 • zuza (gość)

  na prawdę jestem pod wrażeniem!.. brawa dla pani

  26.03.2020 17:45
 • daria (gość)

  Bardzo fajna i dobra osoba. W tych czasach jak najbardziej potrzebujemy takich ludzi.

  26.03.2020 17:22
 • Nina456 (gość)

  Brawo! Ludzie wielkiego serca. Szanuję!

  25.03.2020 11:17
 • gabriela (gość)

  niesamowita kobieta ta Dominika, szanuję to co ona robi! Brawo dla wszystkich którzy pomagają innym!

  25.03.2020 10:39
 • kamil (gość)

  Oby więcej takich ludzi! Mój szacunek takim osobom!

  24.03.2020 15:06
 • Beza (gość)

  brawo dla Dominiki Kulczyk, Lewandowskich i wszystkich tych, którzy wsparli!

  24.03.2020 13:35

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×