Gwiazdy wspierają kampanię "Projekt Minus" [ZDJĘCIA]

Zobaczcie wyjątkowe zdjęcia gwiazd, które wspierają kampanię "Projet Test: Pokolenie Minus".

Multimedia

Już 2 grudnia, w związku z obchodami Światowego Dnia AIDS w Teatrze Wielkim odbędzie się wernisaż zdjęć, koncert Natalii Przybysz oraz premiera kampanii "Projekt Test: Pokolenie Minus". Tegoroczna akcja ma zachęcać kobiety do wykonywania testów na obecność HIV w ciąży. W kampanię zaangażowały się znane kobiety, które już zdecydowały się na założenie rodziny lub planują taki krok w najbliższym czasie.

Inicjatywę wsparła również Małżonka Prezydenta RP. "Cieszę się bardzo, że Społeczny Komitet ds. AIDS, włączając się do międzynarodowej strategii walki z tą chorobą, skupił się na kampanii podnoszącej problem zakażeń wirusem dziecka przez matkę. Przyłączam się do tej akcji i pragnę gorąco zachęcić kobiety - przyszłe matki - do badania diagnostycznego, nadal niestety rzadko zalecanego przez lekarzy" - mówi Anna Komorowska.

W kampanii wzięły udział znane polskie aktorki, dziennikarki, piosenkarki czy sportsmenki. Wykonana na potrzeby akcji sesja zdjęciowa ma przekonać Polki o konieczności wykonania testu na HIV i tym samym zadbania o zdrowie dziecka, partnera i swoje. Autorami zdjęć są Zuza Krajewska & Bartek Wieczorek.

Wystawa "Projekt Test: Pokolenie Minus" będzie dostępna dla zwiedzających w Teatrze Wielkim do końca grudnia 2013 r. Kampanię wspierają: Agnieszka Cegielska, Anita Sokołowska, Beata Sadowska, Kamila Szczawińska, Marta Kuligowska, Monika Mrozowska, Natalia Przybysz, Aleksandra Kwaśniewska, Sylwia Gruchała, Weronika Książkiewicz, Ada Fijał i Anna Wendzikowska.

Niestety w Polsce nadal żyjemy w nieświadomości. Jak donosi Polskie Towarzystwo Naukowe AIDS 75% nowych zakażeń HIV, które dotyczą przede wszystkim osób w wieku 15‐30, kobiet i mężczyzn heteroseksualnych - również w stałych związkach - oraz mężczyzn mających kontakty seksualne z mężczyznami są wynikiem nieznajomości swojego statusu serologicznego. W porównaniu do krajów UE i byłego ZSRR w polskich placówkach opieki zdrowotnej wykonywanych jest najmniej badań przesiewowych w kierunku zakażenia HIV (1/10 średniej europejskiej) a zakażenia często wykrywane są już w stadium AIDS (szczególnie u kobiet i mężczyzn heteroseksualnych), co zdecydowanie pogarsza ich rokowanie. A przecież należy pamiętać, że wczesne zdiagnozowanie zakażenia HIV i terapia antyretrowirusowa umożliwiają normalne życie pacjenta często z całkowitym wyeliminowaniem AIDS.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×