"Gwiezdne wojny". Peter Mayhew, czyli niezapomniany Chewbacca nie żyje. Aktor miał 74 lata!

Smutne wieści dla fanów uniwersum "Gwiezdnych wojen" i nie tylko. Zmarł Peter Mayhew, który wcielał się w Chewbaccę w „Gwiezdnych wojnach”. Aktor miał 74 lata, a o jego śmierci poinformowała w czwartek (2.05) rodzina.

Multimedia

Nie żyje Peter Mayhew. To on wcielał się w Chewbaccę w „Gwiezdnych wojnach”. Aktor zmarł w wieku 74 lat we wtorek (30.04) w otoczeniu rodziny w Teksasie. Informację o jego śmierci przekazali jego najbliżsi w czwartek (02.05).

Walczył, by nie być przywiązanym do wózka inwalidzkiego, stanąć znów na nogach, by jeszcze raz zagrać Chewbaccę w filmie "Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy". Był też konsultantem przy Ostatnim Jedi, aby wyszkolić swojego następcę. Włożyć serce i dusze w Chewbaccę i widać to w każdym ujęciu. Widać było to w jego sposobie biegania, w strzelaniu kuszą z biodra, w jego niebieskich oczach, aż do subtelnych ruchów głowy i buzi. Dla niego rodzina Gwiezdnych Wojen to coś więcej, niż tylko rola w filmie - czytamy w oświadczeniu.

W kultowego Chewbaccę Peter Mayhew wcielił się w pięciu filmach z uniwersum "Gwiezdnych wojen":

  • Gwiezdne wojny: Część IV – Nowa nadzieja,
  • Gwiezdne wojny: Część V - Imperium kontratakuje,
  • Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi,
  • Gwiezdne wojny: Część III - Zemsta Sithów
  • Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy.

Jako Chewbacca wystąpił także w jednym z odcinków „Muppet Show” (1980) oraz w „Star Wars Holiday Special”. W stroju Chewbaki pojawił się na gali MTV w 1997 roku, by odebrać nagrodę. Peter Mayhew angażował się też w działalność charytatywną i stworzył Peter Mayhew Foundation.

Zobacz galerię

Źródło: Associated Press, x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×