"Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy". Chińczycy dyskryminują czarnoskórego aktora?

Premiera VII części "Gwiezdnych wojen" zbliża się wielkimi krokami. Właśnie okazało się, że na chińskich plakatach promujących "Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy" jeden z bohaterów, który "przypadkiem" jest czarnoskóry, został wyraźnie pomniejszony...

Multimedia

"Przebudzenie mocy" to siódma część kultowej serii sci-fi, stworzonej przez George'a Lucasa. Reżyser sprzedał prawa do cyklu razem ze swoim studiem filmowym Lucasfilm w 2012 roku wytwórni Walt Disney. Film wejdzie na ekrany polskich kin już 18 grudnia 2015 r. Kilka dni wcześniej swoją premierę będzie miał w innych krajach świata.

CZYTAJ TAKŻE:

"GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY". ZOBACZ NOWY ZWIASTUN! [WIDEO]
"GWIEZDNE WOJNY: PRZEBUDZENIE MOCY" OFICJALNE PLAKATY JUŻ W SIECI [WIDEO+ZDJĘCIA]

W internecie zawrzało, gdy fani "Gwiezdnych wojen" odkryli, że na chińskich plakatach VII części jeden z bohaterów został przeniesiony i wyraźnie pomniejszony. Chodzi o Finna, w którego wciela się czarnoskóry John Boyega. Na plakacie w ogóle nie pojawia się Chewbacca. Pojawiły się zatem oskarżenia o rasizm względem chińskich dystrybutorów.

Przedstawiciele Disneya nie zabierają głosu w tej sprawie. Chińczycy wskazują natomiast, że sprawia nie ma związku z rasizmem. "Dopóki plakaty są narzędziem promocji i kwestią zależącą od dystrybutora, niesprawiedliwe byłoby krytykowanie chińskich widzów i zarzucanie im dyskryminowanie czarnoskórego aktora" - zaznaczył Chen Qiuping z Pekińskiego Związku Filmowego.

Komentarze

Skomentuj
  • kosmita (gość)

    widział ktoś czarnego kosmitę???

    09.12.2015 19:46

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×