"Gwiezdne Wojny". Twórcy "Gry o tron" nie nakręcą nowej trylogii! Dlaczego zrezygnowali?

David Benioff i D.B. Weiss mieli nakręcić nową trylogię ze świata "Gwiezdnych wojen". Filmowcy ogłosili jednak, że zrezygnowali ze współpracy z Disneyem. Dlaczego film twórców serialu "Gra o tron" jednak nie powstanie?

Multimedia

David Benioff i D.B. Weiss zrezygnowali z pracy nad nową trylogią „Gwiezdnych wojen”. Z oficjalnych informacji wynika, że „pełny harmonogram” uniemożliwił im kontynuowanie współpracy z Disneyem. W swoim oświadczeniu podziękowali jednak George'owi Lucasowi za "przygodę życia" i sposób, w jaki "Gwiezdne wojny" ich ukształtowały.

Zawsze będziemy dłużnikami wobec sagi, która zmieniła wszystko. Doba ma jednak tylko określoną liczbę godzin i zdaliśmy sobie sprawę, że nie moglibyśmy jednocześnie zrobić dobrze Gwiezdnych Wojen i projektów Netflixa. Dlatego ze smutkiem rezygnujemy - czytamy w oświadczeniu twórców.

Kubek kawy w "Grze o tron" to nie wszystko! Jakie jeszcze błędy i wpadki zdarzają się w serialach?Zobacz więcej

Szefowa Lucasfilmu, Kathleen Kennedy nie wyklucza jednak ponownego podjęcia współpracy w przyszłości.

David Benioff i Dan Weiss w niesamowity sposób opowiadają historię. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli współpracować, gdy tylko znajdą miejsce w swoim napiętym terminarzu, aby skupić się na Gwiezdnych Wojnach.

Kit Harington dołączył do Kinowego Uniwersum Marvela. Wiemy, w kogo się wcieli!Zobacz więcej

Przypominamy, że David Benioff i Dan Weiss chcieli początkowo przedłużyć umowę z HBO i podpisać nowy kontrakt opiewający na 200 milionów dolarów. Stacja nie zdecydowała się jednak wyłożyć takich pieniędzy na stół, dlatego twórcy "Gry o tron" rozpoczęli rozmowy z innymi serwisami: Netflixem, HBO/WarnerMedia, Disneyem, Comcastem, Amazonem oraz Apple. Benioff i Weiss mieli też dołączyć do ekipy serialowego "Władcy Pierścieni". W batalii o twórców "Gry o tron" zwyciężył jednak ostatecznie Netflix.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×