"Halo Włodku!". Benefis Włodzimierza Szaranowicza w Wielkanoc w TVP. Kiedy premiera?

Związany z Telewizją Polską od 1977 roku Włodzimierz Szaranowicz, jeden z najbardziej znanych i lubianych komentatorów sportowych, w marcu ogłosił, że żegna się z telewizją i zawodem. Przyczyną jest pogarszający się stan zdrowia dziennikarza. Jego benefis będzie atrakcją świątecznej ramówki Jedynki.

Multimedia

"Halo, Włodku! Benefis Włodzimierza Szaranowicza" w poniedziałek, 22.04.2019 o godz. 17:30 w TVP1! - sprawdź program tv

Prowadzący Maciej Kurzajewski i Przemysław Babiarz, zespół na scenie, dwudziestu gości oraz najpopularniejsi dziennikarze sportowi złożą hołd ikonie polskiego komentarza sportowego, Włodzimierzowi Szaranowiczowi, najważniejszej postaci mikrofonu!

Włodzimierz Szaranowicz odchodzi z TVP i kończy karierę w telewizji!Zobacz więcej

Podczas Benefisu zaprezentowane zostaną ciekawostki z życia dziennikarza, zabawne historie z jego udziałem, legendarne komentarze – wszystko to z perspektywy głównego bohatera, członków jego rodziny, kolegów po fachu, sportowców i działaczy sportowych. Nie zabraknie oczywiście życzeń oraz występów artystycznych! Udział w wydarzeniu wezmą m.in. Dariusz Szpakowski, Marek Rudziński, Jacek Wszoła, Władysław Kozakiewicz, Sebastian Chmara, Sofia Ennaoui, Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Norbert Rokita, Piotr Małachowski i Radosław Majdan.

Włodzimierz Szaranowicz od ponad 40 lat związany jest z Telewizją Polską. W latach 2009-2017 sprawował funkcję dyrektora redakcji sportowej Telewizji Polskiej i kanału TVP Sport. Jako sprawozdawca sportowy przekazywał relacje z wielu dyscyplin, jednak kibice zapamiętają go przede wszystkim z komentowania skoków narciarskich i zawodów lekkoatletycznych. W swojej bogatej karierze dziennikarskiej, aż dziewiętnaście razy był akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (od igrzysk w Moskwie w 1980 do igrzysk w Pjongczangu w 2018), co plasuje go na pozycji zdecydowanego lidera wśród wszystkich polskich dziennikarzy sportowych i w ścisłej czołówce światowej listy. Ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, był koszykarzem (podczas studiów reprezentował barwy AZS Warszawa), nauczycielem, trenerem. Szaranowicz jest laureatem m.in. trzech Telekamer oraz Złotej Telekamery, jak również Wiktora i Super Wiktora, otrzymał też Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Pierwsze zdjęcia z odcinka specjalnego! Co wspólnie ugotują kuracjusze?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×