"Halston" Netflix. Czy to historia prawdziwa? Co wiemy o serialu? Ciekawostki, fakty i mity

14 maja 2021 roku swoją premierę na Netflixie miał serial "Halston". Liczący pięć odcinków dramat opowiada historię pewnego projektanta mody. Produkcja zyskała rzeszę fanów. O kim jest serial? Co o nim wiemy? Przygotowaliśmy dla Was ściągę o tym miniserialu.

Multimedia

Kim był Halston?

Serial Netflixa opowiada historię znanego projektanta mody Roya Halstona Frowicka, znanego szerzej właśnie jako Halston. Był ikoną stylu, która wzrosła do międzynarodowej sławy w 1970 roku. Jego projekty były nowym zjawiskiem w dyskotekach połowy lat 70. i na nowo zdefiniowały amerykańską modę. Halston, choć był twórcą światowego imperium mody, dziś jest postacią zapomnianą. Jego biografię poznajemy dzięki miniserialowi Netflixa.

Halston zaprojektował słynny toczek Jackie Kennedy z zaprzysiężenia Johna F. Kennedy'ego w 1961 r. To właśnie on rozsławił znaną do dzisiaj koszulową sukienkę, a także wprowadził awangardę w postaci ubrań ciętych ze skosa. Kopertowe sukienki to także dzieło tego projektanta.

Nowości na Netflixie w czerwcu. Co trzeba zobaczyć? TOP15Zobacz więcej

Halston szybko zyskał ogromną popularność, a co za tym idzie wielkie pieniądze. Do jego przyjaciółek należały m.in. Liza Minnelli, Bianca Jagger, Anjelica Huston, Margaux Hemingway, Cher, Elizabeth Taylor i Elsa Peretti. Ich życie towarzyskie toczyło się w klubie Studio 54. Co ciekawe, lokal ten dziś jest miejscem produkcji teatru Rondo Theatre Company i zachowuje nazwę Studio 54.

Netflix - Halston - Czy warto oglądać? Fakty i mity o serialu

Jednym z pierwszych elementów, które z pewnością zachęcą do oglądania serialu Halston jest jego świetna obsada. W rolę główną wcielił się przystojny szkocki aktor Ewan McGregor. Co ciekawe, aktor do swojej roli nauczył się szyć i drapować. Ponadto zaczął używać charakterystycznych dla Halstona gestów i tonu głosu. Ciekawostką jest także fakt, że sam McGregor wcześniej nie słyszał, kim był projektant, którego miał zagrać...

Jego imię staje się synonimem luksusu, seksapilu, statusu i sławy, definiując sukces w Nowym Jorku lat 70. i 80. W wyniku wrogiego przejęcia twórca marki musi podjąć walkę o zachowanie prawa do swojego najcenniejszego zasobu — nazwy Halston - czytamy w opisie serialu.

Seriale, które musisz obejrzeć w czerwcu. Widzów czekają zarówno ciekawe pierwsze sezony, jak i wyczekiwane kontynuacje Zobacz więcej

Serial opowiada głównie o życiu zawodowym i karierze Halstona. Dotyka także stref osobistych, gdyż projektant był homoseksualistą. Lubił seks, a w serialu zobaczyć można m.in. scenę gejowskiego trójkąta. Był także osobą uzależnioną od narkotyków. To zmieszane z kokainą doprowadza go do utraty tego, na co tak ciężko pracował.

Krytyka rodziny jeszcze przed premierą na Netflix

Czy serial aby na pewno jest biografią?

Zanim jeszcze miniserial pojawił się na platformie, wzbudzał ogromne kontrowersje.

Firma Halston Archives and Family, czyli rodzina zmarłego projektanta, wydała oświadczenie, w którym informują, że nikt nie konsultował fabuły serialu Netfliksa z żadnym z jej członków.

Rodzina i przedstawiciele The Halston Archives nie byli konsultantami nowego serialu Netfliksa, który stanowi niedokładną, fabularyzowaną relację na temat słynnego projektanta mody, Halstona" - czytamy w komunikacie opublikowanym w poniedziałek przez Halston Archives and Family. Bliscy kreatora mody dodają, że "The Halston Archives pozostaje jedynym ostatecznym i wyczerpującym źródłem informacji o tym człowieku i jego spuściźnie. Jest też osobiście wyznaczonym kustoszem prywatnych dokumentów i prac tego twórcy - brzmi pełna treść oświadczenia.

Serial zyskał popularność

Chociaż produkcja pomija kilka istotnych wątków z życia artysty, ma wiele zalet. Przede wszystkim przypomina nieco zapomnianą, a jednak bardzo znaną ikonę, jaką był Halston. To także doskonała podróż w czasie z modą w roli głównej. Jeśli jeszcze jej nie odbyliście, zachęcamy!

"Halston" - obsada:

  • Ewan McGregor - Halston
  • Rebecca Dayan - Elsa Peretti
  • David Pittu- Joe Eula
  • Krysta Rodriguez- Liza Minnelli
  • Gian Franco Rodriguez- Victor Hugo
  • Molly Jobe - Sassy Johnson

Zobacz najciekawsze kadry z serialu "Halston":

Zobacz galerię

Wszystko, co powinieneś wiedzieć o serialu "Halston"Zobacz więcej

Zwiastun serialu "Halston":

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×