Hanna Lis ostro o swoim zwolnieniu z TVP!

Wiatr zmian w TVP nabiera na sile. Od początku tygodnia zostało zwolnionych już kilku dziennikarzy w tym m.in. Piotr Kraśko, Justyna Dobrosz-Oracz czy Beata Tadla. W środę ze swoim stanowiskiem w TVP pożegnała się Hanna Lis. Dziennikarka nie pozostawia jednak suchej nitki na byłym pracodawcy i ujawnia kulisy swojego zwolnienia.

Multimedia

Hanna Lis była związana z serwisem informacyjnym „Panorama” od 2012 roku. Z widzami „Dwójki” spotykała się od poniedziałku do piątku o 18:00. Prowadziła także program "Po przecinku" i w TVP Info „Panoramę Dnia”. W środę, po 10 minutowej rozmowie z nowym szefem programu - Piotrem Lichotą opublikowała na swoim Twitterze informację o odejściu z pracy.

CZYTAJ TAKŻE: HANNA LIS ZWOLNIONA Z "PANORAMY"

Teraz dziennikarka postanowiła w ostrych słowach skomentować swoje zwolnienie z TVP. Na swoim Twitterze opublikowała taki wpis:

4 lata zero ingerencji politycznych .Od dwóch dni cenzurowanie i wycinka opozycji z materiałów dziennikarskich. Zenada. - napisała na Twitterze

To jednak nie wszystko. Hanna Lis zaraz po swoim odejściu udzieliła również wywiadu, w którym skomentowała obecną sytuację w TVP i kulisy swojego odejścia ze stacji. W rozmowie z "Faktem" przyznała, że spodziewała się takiego obrotu sprawy. Co usłyszała, kiedy zapytała o powód zwolnienia?

Kiedy zapytałam, czy są jakieś zarzuty wobec mnie, usłyszałam, że nie ma takowych, ale idą nowe czasy, jest potrzeba nowych ludzi i zmiany wizerunku programów informacyjnych, a ja się w te zmiany nie wpisuję. Po prostu.

To podobne powody, jakie przedstawiono pozostałym dziennikarzom zwolnionym w ostatnim czasie w TVP.

Chyba mają skrojony jeden szablon dla wszystkich, bo po przeczytaniu rozmowy z Justyną Dobrosz-Oracz uświadomiłam sobie, że mnie również uraczono komunikatem o "wietrze zmian". Inna rzecz, że sama poprosiłam, by "załatwił sprawę po męsku bez zbędnych ozdobników, bo przecież oboje wiemy, o co w tym wszystkim chodzi, a chodzi o to, że nie Woronicza, a Nowogrodzka wydała dyspozycje." Dziś rozumiem dlaczego musieli mnie szybko zwolnić. Koledzy z planu mówią o wycinaniu setek z materiałów. Telewizja Propagandowa ruszyła pełną parą. - Powiedziała w rozmowie z "Faktem" Hanna Lis.

CZYTAJ TAKŻE:

BEATA TADLA ZWOLNIONA Z "WIADOMOŚCI"
BEATA TADLA O ZWOLNIENIU Z TVP [OŚWIADCZENIE]
ZMIANY W "WIADOMOŚCIACH". KRAŚKO I PAŁAC KULTURY ZNIKAJĄ Z WIZJI!
PIOTR KRAŚKO ŻEGNA SIĘ Z WIDZAMI TVP

Komentarze

Skomentuj
  • "4 lata zero ingerencji" 😂😂😂😂 (gość)

    jasne, tylko dlaczego w 2010r. zwolniła się p.dyrektor Schymalla po tym, jak Tusk rozjechał TVP swoimi politykami.

    07.02.2021 18:38
  • nn (gość)

    Brawo

    23.02.2016 19:36
  • echh (gość)

    Kultura wymaga żeby rozstać się z powodu innej wizji. A co, mieli powiedzieć prawdę że Lisowie, Kraśko, Tadla et co to największa zakała państwowej telezizji?

    16.01.2016 22:05
  • ... (gość)

    Nie dziwota, że nie było ingerencji politycznych. Sami wchodzili w tyłek waadzy, siejąc propagandę "zielonej wyspy", to i po co tym "redaktorom"-kobietom upadłym przeszkadzać? Wystarczyło płacić ciężką kasę. A teraz Kedajowe beztalencie oderwano od koryta, to i kwik słychać... Ciekawe gdzie się podzieje ta żona gościa z programu "To nasz lis warzywo"...

    16.01.2016 12:24
  • lublin (gość)

    ciekawe czy pani pr. pawlowicz doradza kurskiemu to jest taki inteligentny tandem ze boki zrywac hi hi hi hi....a propo takie inteligenty jeak kaczor internowany ,niezlomny

    16.01.2016 09:21
  • lubilniacy (gość)

    ciekawy jestem co musial zrobic ten balwan kurski jarkowi zeby zostac prezesem tvp ...A fuj

    16.01.2016 09:11
  • lublin (gość)

    te obszczymorki zpis

    16.01.2016 09:08
  • Teresa (gość)

    Do wszystkich hejterów..........czy warto tak się zeszmacić za te parę groszy? Czy powiecie własnym dzieciom jak dorabialiście "na boku" i czy po latach nie będzie wam wstyd? Może nie, bo zawiść i nienawiść macie w genach. Sfrustrowana banda nierobów z pianą na ustach, obłędem w oczach, z satysfakcją, że komuś "dokopią", waląca bezmyślnie w klawiaturę. Podpiszcie się chociaż własnym imieniem. Anonimowość sprzyja wypływaniu najgorszego g..na na powierzchnię. WSTYD , tylko ubolewać, że tacy ludzie istnieją.

    16.01.2016 01:56
  • józio (gość)

    Pisowska propaganda już zaczyna działać, liczy się tylko prawda PiS-u, żadna inna, teraz zaczną przyjmować dziennikarzy z pro pisowskiej TV Republika i TRWAM. Dobrze są są telewizje niezależne. Będzie cenzura , teraz inna hołota dorwała się do władzy , wracając czasy PRL-u wszystko będzie zarządzane centralnie, bez zgody i zdania narodowego Naczelnika - pogiętego Jarosława nawet prezes TV nie pierdnie

    16.01.2016 00:05
  • Karolina (gość)

    Po komentarzach widzimy , jakich "kulturalnych" ludzi macie w PISie.

    15.01.2016 23:58
  • Kasja (gość)

    Tak jakby jej mezus nie siał propagandy, boli strata 5 mln rocznie( pensja Tomasza) co pani Hanno? Ja tez bym mordę darła jak by mnie oderwali od koryta

    15.01.2016 23:40
  • przystojniak (gość)

    Nigdy nie byłem zwolennikiem TVP.... teraz tym bardziej. Makary i Euzebiusz super hero hejtu, na pewno są ślicznymi i pucołowatymi pięknisiami, no bo tak kogoś oceniać to dopiero trzeba być lalą... wyślijcie swoje zdjęcia to inni się też pośmieją.... lalunie :))

    15.01.2016 23:26
  • kleofas (gość)

    nowe młode zdolne do tv-czas zmian!

    15.01.2016 20:20
  • janusz (gość)

    najwyższa pora zmienić rozpasane puste życie tych którzy jak pies za kiełbasą idą za zapachem kasy,na życie z zasadami gdzie meritum jest dekalog

    15.01.2016 19:17
  • andy (gość)

    Ponieważ Pani Lis była i jest apolegotką PO nie trzeba było niczego wycinać, proste.

    15.01.2016 17:33
  • basia (gość)

    to doskonala dziennikarka, zal

    15.01.2016 17:28
  • sta-n (gość)

    Trzy tysiące PiS-owskich heiterów opłacanych z naszych pieniędzy, daje swój "koncert" w całym internecie. Na tej stronie również.

    15.01.2016 16:50
  • mika (gość)

    No to czas na zmywak tam się nie komentuje tylko PRACUJE powodzenia !!

    15.01.2016 16:21
  • Makary (gość)

    kiedys zastanawiałem się jakim to sposobem oracz została przyjęta do tv... na litosc boską jak się ma taką facjatę..z krzywym ryjem i sztacheta zamiast nosa, to powinno się wiedziec gdzie jest tej osoby miejsce. Codziennie niestety miałem odruchy wymiotne patrząc na tego paszczura. Powinienem miec odszkodowanie za złe samopoczucie

    15.01.2016 15:16
  • euzebiusz66 (gość)

    No innych może i żal, ale oracz to pasztet rzadkiej maści...to potwór, który straszył chyba dziec, nie mówiąc już o złym akcencie - Niestety prócz głupoty brzydota przebiła wszystko. No cóz.jak się ma krzywą klamkę od zachrystii...to tak się końćzy

    15.01.2016 15:12