"Harry Potter i Insygnia Śmierci: część I". Najbardziej mroczny film z całej serii [RECENZJA]

Harry, Ron i Hermiona opuszczają Hogwart i rozpoczynają zleconą im przed Dumbledore'a misję. Chcą znaleźć horkruksy _ przedmioty, w których polujący na nich Voldemort ukrył część swojej duszy.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Przygody Harry'ego Pottera i jego przyjaciół zbliżają się do końca. I wszystko wskazuje na to, że nie będzie to koniec przyjemny: Ten, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać wciąż rośnie w siłę. Udało mu się przejąć kontrolę nad Ministerstwem Magii oraz Hoghwartem, gdzie po śmierci Dumbledore’a władzę sprawuje Severus Snape.

Harry (Daniel Radcliffe), Hermiona (Emma Watson) i Ron (Rupert Grint) bez żalu opuszczają Hoghwart, który z ich drugiego domu zmienił się w złowrogą instytucję, by wyruszyć na poszukiwania horkruksów. W tych tajemniczych przedmiotach Voldemort (Ralph Fiennes) ukrył cząstki swej duszy, żeby w ten sposób zapewnić sobie nieśmiertelność. Jednak bohaterowie nigdzie nie mogą się czuć bezpiecznie, bo mrok powoli zaczyna ogarniać całe królestwo magii, stronnicy Księcia Ciemności wychodzą z cienia, a Śmierciożercy coraz śmielej atakują sympatyków mugoli. Nawet pomoc ducha Dumbledora może nie wystarczyć, by wygrać ostateczne starcie…

Choć pierwsza część ekranizacji „Harry'ego Pottera i Insygniów Śmierci” podzieliła wielbicieli sagi o młodym czarodzieju na jej zwolenników i przeciwników, obie strony łączy przekonanie, że to najbardziej mroczny film z całej serii. To już nie są zabawne, przygodowe historyjki, jak w pierwszych częściach. Tu przedwcześnie dorosły Harry (a wraz z nim widzowie), odczuwają ciężar odpowiedzialności i chwilami wręcz namacalną grozę sytuacji: przecież jeśli misja się nie powiedzie, ciemności okryją świat. Tak, to naprawdę manichejska walka sił dobra i ciemności.

Piotr Radecki

Angielski film fantasy 2010, reż. David Yates

"Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. I" w tv. Sprawdź datę emisji!

PRZECZYTAJ RECENZJĘ INTERNAUTKI WERONIKI

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • fanka Pottera (gość)

    Harry Potter to najbardziej odjazdowa książka

    13.06.2018 12:14

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×