"Harry Potter i Zakon Feniksa". Najlepsza część przygód o nastoletnim czarodzieju? [RCENZJA]

Harry wraca po wakacjach do Hogwartu, by rozpocząć piąty rok nauki. Zostaje oskarżony o bezprawne użycie magii poza szkołą. Musi stawić czoła kłamliwym plotkom. Dociera do domu Syriusza Blacka.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

W tej – piątej już – części przygód młodego czarodzieja Harry nie może mieć spokojnych wakacji: Lord Voldemort powrócił, a prasa czarodziejska milczy na ten temat. W dodatku Harry staje przed całym Wizengamotem za użycie czarów przez nieletniego, a Straż Przednia zabiera go do kwatery głównej Zakonu Feniksa – organizacji powołanej przez Dumbledora do walki z Sami-Wiecie-Kim.

Tymczasem w Hogwarcie panują nowe porządki: Ministerstwo wprowadza Wielkiego Inkwizytora Hogwartu – Dolores Umbridge, która zakazuje stosowania czarów na terenie szkoły.

Nikt nie wierzy Harry'emu i Dumbledorowi, że Lord Voldemort odrodził się. Kiedy zaatakuje – wszystko wyjdzie na jaw, ale czy wtedy nie będzie już za późno?

Scenariusz tej części napisał Michael Goldenberg, który zastąpił Steve’a Klovesa, autora poprzednich czterech filmów. Zdjęcia rozpoczęto w lutym 2006 roku i zakończono w końcu listopada. Premiera odbyła się 11 lipca 2007 w USA i Australii, w Polsce – 27 lipca 2007.

Film zdobył uznanie krytyków i publiczności. Był również chwalony przez autorkę, która stwierdziła, że jest to część do tej pory najlepsza.

lis

"Harry Potter i Zakon Feniksa" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • daro (gość)

    basia sama jesteś beznadziejna i w dodatku capi ci z piczy :)

    20.01.2017 16:36
  • basia (gość)

    Beznadziejny film którym TVN torturuje widzów od kilku lat.

    20.01.2017 10:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×