HIP HOP TV. Wystartowała nowa stacja!

23 marca wystartował HIP HOP TV, pierwszy polski kanał telewizyjny dedykowany muzyce hiphopowej. Stacja udostępniona została na satelicie a wkrótce pojawi się również w ofercie telewizji kablowych. Dyrektorem programowym HIP HOP TV jest Tomasz „CNE” Kleyff – raper, prezenter oraz producent telewizyjny.

Multimedia

HIP HOP TV można od dziś odbierać jako kanał niekodowany na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (transponder 16, częstotliwość 11 508 MHz, polaryzacja V). Wkrótce pojawi się także w ofercie telewizji kablowych - za dystrybucję odpowiada Delegata. Stacja początkowo emitować będzie wyłącznie pasma teledysków z polskim hiphopem. Na antenie pojawią się zarówno nowe klipy, jak i starsze - z ostatnich 18 lat. Z czasem oferta programowa stacji będzie rozszerzana o produkcje własne.

– Profil muzyczny kanału HIP HOP TV obejmować będzie muzykę miejską (Urban Music), czyli hip-hop, dancehall/reggae, trap, dub step, twerk, r’n’b. Pojawią się pasma tematyczne dedykowane znanym polskim wytwórniom, jak np. Asfalt Records, a także gatunkom hip-hopu np. uliczny, klubowe bangery – zapowiada Tomasz „CNE” Kleyff, dyrektor programowy stacji.

Tomasz Kleyff to raper, prezenter oraz producent telewizyjny. Znany jest także jako Człowiek Nowej Ery (CNE). Na scenie muzycznej pojawił się w 1998 roku, gdy rozpoczął współpracę z Wujkiem Samo Zło i Dj Feel –X’em. Stworzyli hiphopowy skład Baku Baku z zespołem Kaliber 44 oraz gościnnie wystąpili na płycie „3:44”. W 2001 roku powstał Gibon Skład, który współtworzyli: Tede, Borixon, WSZ i CNE. W październiku 2002 roku CNE i WSZ wydali debiutancką płytę „Te-rap-ja” (Warner Music Polska). W tych latach Tomasz Kleyff produkował i współprowadził programy autorskie na temat hip-hopu w VIVA Polska („Megazin”, „Rap Kanciapa”, „Tramwajówka”), a także prowadził imprezy, festiwale muzyczne oraz konkursy taneczne break dance/hip-hop. W roku 2005 duet CNE i WSZ podpisał kontrakt płytowy z wytwórnią Wielkie Joł i wydał album „Jeszcze raz”. Od 2006 do końca 2012 roku Tomasz Kleyff pracował w MTV, gdzie produkował programy hiphopowe. Od lutego 2013 do września 2014 był jednym z producentów i współtwórców programu „Na językach” w TVN. W 2015 roku pracował jako scenarzysta i reżyser nad filmem dokumentalnym o zespole Afromental, którego premierę zaplanowano na pierwszą połowę 2016. Obecnie jest producentem w Eska TV oraz pracuje nad swoją pierwszą solową płytą.

Komentarze

Skomentuj
  • Piotr64 (gość)

    Swietnie takiej muzy bylo trzeba

    02.04.2016 10:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×