"Historia wieżowców". Wyścig do nieba wciąż trwa. Gdzie są granice wysokości drapaczy chmur?

Odkryj niezwykłe historie najpotężniejszych drapaczy chmur na świecie, poznaj wysokie konstrukcje z przeszłości i lśniące pomniki współczesnej architektury. "Historia wieżowców" w National Geographic!

Multimedia

"Historia wieżowców" czwartek, 28 lutego, godz. 22:00 na National Geographic - sprawdź program tv

Od Chicago po Londyn, od Tokio po Dubaj. Odkryj niezwykłe historie najpotężniejszych drapaczy chmur na świecie. Wyścig do nieba wciąż trwa. Od wieżowca Chrystler Building aż po słynny drapacz chmur Empire State. W tym odcinku przyglądamy się historii amerykańskiego wyścigu do nieba. Od Chicago po Londyn, od Tokio po Dubaj.

Odkryj niezwykłe historie najpotężniejszych drapaczy chmur na świecie, poznaj wysokie konstrukcje z przeszłości i lśniące pomniki współczesnej architektury. Wciąż projektowane i budowane są wyrazem potęgi inżynierii oraz nieugaszonego pragnienia, by sięgać coraz wyżej.

Eksperci z wielkich miast zdradzą szczegóły tego niezwykłego wyścigu do nieba. Od stylowego wieżowca Chrystler Building aż po słynny drapacz chmur Empire State. Od skromnych budynków wznoszonych pod koniec XIX wieku aż po wypełniony architektonicznymi gigantami współczesny horyzont Chicago i Nowego Jorku. Jak podniebne pomniki zmieniły amerykańską codzienność?

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Ania (gość)

    Fajny tekst, mobilizuje aby obejrzeć program.

    24.02.2019 20:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×