"Historie z pierwszej ręki". Jakie wydarzenia rozgrzały opinię publiczną do czerwoności?

Te wydarzenia wstrząsnęły światem. Chcesz poczuć się poczuć się jak ich naoczny świadek? Oglądaj "Historie z pierwszej ręki" - odważną i nowatorską serię dokumentalną, w której głos zabiorą uczestnicy szokujących wydarzeń! Gdzie i kiedy oglądać?

Multimedia

"Historie z pierwszej ręki" – od 23 czerwca w niedziele o godz. 18:00 w National Geographic! - sprawdź program tv

Stworzona przez Toma Jenningsa, laureata Emmy i Nagrody Peabody'ego, odważna i nowatorska seria dokumentalna o wydarzeniach, które wstrząsnęły światem. Bez narratora, w pierwszej osobie, w czasie rzeczywistym. Uczestnicy słynnych wydarzeń przedstawią swoje historie poprzez nagrania, które powstawały na bieżąco. Widzowie mają okazję poczuć się niemal jak naoczni świadkowie przywoływanych wydarzeń, a wszystko dzięki autentycznym, niezmodyfikowanym materiałom.

Czy wyciągnęliśmy wnioski z jednej z największych ekokatastrof?Zobacz więcej

Trzyodcinkowa seria „Historie z pierwszej ręki” skupi się na tematach, które do dziś rozgrzewają emocje opinii publicznej do czerwoności. W programie wykorzystano niepublikowane nigdy wcześniej nagrania, rzadkie materiały archiwalne, zdjęcia i sceny fabularyzowane, by ze szczegółami pokazać kulisy wstrząsających wydarzeń.

W pierwszym odcinku poznamy osobiście Pablo Escobara, narkotykowego bossa, którego losy stały się kanwą serialu „Narcos”. Wszystkiego na jego temat dowiemy się z relacji osób zaangażowanych we wspólną operację amerykańskich agentów DEA i funkcjonariuszy kolumbijskiej policji, wymierzoną przeciwko najgroźniejszemu kartelowi narkotykowemu na świecie. Na naszych oczach wydarzy się historia obalenia potężnego przestępczego imperium Escobara.

Jakich zaskakujących odkryć dokonali naukowcy w starożytnym grobowcu?Zobacz więcej

W kolejnym odcinku poczujemy się jak naoczni świadkowie eksplozji platformy wiertniczej Deepwater Horizon, która skończyła się śmiercią 11 osób i katastrofą ekologiczną w Zatoce Meksykańskiej. Usłyszymy wstrząsające relacje członków załogi platformy, którym udało się uratować ze straszliwego pożaru. Zobaczymy, jak wyglądała dramatyczna walka o życie 126 osób. Będziemy również obserwować wybuch afery wokół największej piramidy finansowej świata, stworzonej przez Bernarda Madoffa. Zobaczymy, jak upadało jego imperium i w jaki sposób rekin finansjery skończył z wyrokiem 150 lat więzienia.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×