HISTORY upamiętnia Nelsona Mandelę - zmiana ramówki

HISTORY w związku ze śmiercią Nelsona Mandeli, legendarnego przywódcy Republiki Południowej Afryki, zmienia ramówkę i wyemituje film dokumentalny "Cudowne powstanie: RPA" w sobotę, 7 grudnia o 19:00 i w niedzielę, 8 grudnia o 18:00 i 22:00.

Multimedia

"Cudowne powstanie: RPA" przedstawia niezwykłą historię politycznych przemian w RPA, skupiając się na czterech latach, które upłynęły od chwili, gdy Nelson Mandela, zwany Madibą, wyszedł na wolność w roku 1990 aż do pierwszych wolnych i uczciwych wyborów w 1994 roku. Kręcony na tle majestatycznych krajobrazów Afryki dokument opowiada o najważniejszych decyzjach, prywatnych rozmowach, tragicznej ironii losu i ryzykownych działaniach, dzięki którym pozornie niemożliwa do spełnienia wizja demokratycznych wyborów stała się faktem. Światowi przywódcy, politycy, dziennikarze i znane osobistości podzielą się z widzami swoimi własnymi wspomnieniami i anegdotami z tamtych dni, m.in. Bill Clinton, Oprah Winfrey czy Bono.

"Cudowne powstanie: RPA" przedstawia niedocenianych bohaterów tamtych wydarzeń oraz nieznane szerzej fakty, które po cichu zmieniały bieg historii tego narodu. Wyłaniająca się z osobistych wspomnień postaci o kluczowym znaczeniu w RPA i na arenie międzynarodowej opowieść rzuca światło na kwestie przywództwa, a także zdolność człowieka do przebaczania. Dokument opowiada o przełomowych momentach w życiorysach laureata Pokojowej Nagrody Nobla Nelsona Mandeli i byłego prezydenta RPA F.W. de Klerka. Dowiadujemy się również o bohaterskich wysiłkach innych postaci zaangażowanych w zakulisowe negocjacje.

"Cudowne powstanie: RPA" na HISTORY i HISTORY HD

Sobota, 7 grudnia o 19:00

Niedziela, 8 grudnia o 18:00

Niedziela, 8 grudnia o 22:00

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×