"Hiszpańska księżniczka". Kostiumowa produkcja zachwyca swoim rozmachem. O serialu opowiedział jego producent i scenarzysta, Matthew Graham!

Na antenie telewizji Epic Drama możemy oglądać nowy kostiumowy serial pt. "Hiszpańska księżniczka", który potrafi zachwycić swoim rozmachem. Producentem, a także scenarzystą kilku odcinków, serialu jest Matthew Graham, który opowiedział nam o "Hiszpańskiej księżniczce".

Multimedia

"Hiszpańska księżniczka" - w każdą środę, o godzinie 21:30, na antenie Epic Drama

"Hiszpańska księżniczka" to fascynująca historia życia Katarzyny Aragońskiej, dziś postrzeganej głównie przez pryzmat jej niesławnego małżeństwa z królem Henrykiem VIII. Cały kraj cierpi; Katarzyna nie jest już postrzegana jako "hiszpańska księżniczka", a Maggie jest pozbawiona środków do życia — jednak Katarzyna nie porzuca tego, co uznaje za swoje przeznaczenie.

"Hiszpańska księżniczka" to historia opowiedziana głównie z punktu widzenia ówczesnych kobiet. Jednak w historii, osiągnięcia kobiet zostają w dużej mierze przyćmione przez dokonania mężczyzn. W jakim stopniu ten serial jest próbą wypełniania luk w historii, którą znamy?
Matthew Graham: Kobiety były silne. Kobietom "wolno" było być silnymi w tamtych czasach. Po prostu nie były opisywane w ten sam sposób. Kobiety mogły zajmować wysokie stanowiska w polityce i zabierać głos w sądzie. Staraliśmy się więc zbadać i podjąć ten temat.

Charlotte Hope gwiazdą nowego serialu kostiumowego. Fani dynastii Tudorów będą zachwyceni!Zobacz więcej

Co jest najbardziej współczesnym elementem serialu?
Próbowaliśmy pokazać, że ci ludzie byli gwiazdami rocka tamtych czasów. Więc nawet jeśli nie zachowywali się tak samo, jak ich opisaliśmy, a ich działania wydają nam się dzisiaj niezrozumiałe i dziwne, to w swoich czasach byli postrzegani jako bardzo cool, zarówno Katarzyna jak i Henryk. Staramy się to podkreślić. Współczesnym elementem jest zatem próba spojrzenia na nich tak, jak my byśmy ich widzieli. Spojrzenie z naszego punktu widzenia, które sprawia, że to wszystko staje się dla nas bardziej zrozumiałe.

Co Cię zaskoczyło podczas przygotowań do serialu? Czy zdziwiło Cię coś w zachowaniu kobiet lub mężczyzn?
Ograniczenia i zasady związane z porodem. Kobiety musiały żyć w izolacji przez wiele miesięcy, zanim jeszcze urodziły. A także sposób, w jaki Kościół był łączony z każdą inną religią, i to, że wszystko było zdominowane przez ścisły kodeks religijny. Nie zdawałem sobie sprawy, że był on aż tak restrykcyjny.

Warto zwrócić uwagę na to, co Hiszpanie wnieśli do historii Tudorów. Jak myślicie, dlaczego Brytyjczycy byli tak przywiązani i lojalni wobec swojej rodziny królewskiej, a Hiszpanie nie?
Ten kraj powstał słusznie lub niesłusznie na pewnym niezmiennym statucie. Zawsze liczył się fundament, taki jak Kościół czy rodzina królewska, na którym opierają się kolejni rządzący. Kościół zaczął tracić swoją pozycję, jednak rodzina królewska nadal ją utrzymuje. Myślę, że Hiszpania jest z natury bardziej zmiennym krajem. Ludzie są bardziej porywczy. Anglicy natomiast są bardziej zdystansowani, co sprawia, że godzą się na to, by ich kontrolować. To dla nich pewnego rodzaju wstyd nie dać się kontrolować, bo to byłoby po prostu niegrzeczne. A oni nie lubią być niegrzeczni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×