"Holiday", czyli zaskakująco przyjemna komedia lekko romantyczna [RECENZJA]

Iris (Kate Winslet) pracuje w londyńskiej gazecie i mieszka na angielskiej prowincji. Amanda (Cameron Diaz) ma agencję reklamową w Los Angeles.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Obie panie są kobietami sukcesu i obie mają problem z facetami. Pierwsza zakochała się nieszczęśliwie w koledze z pracy, który właśnie będzie się żenił, druga dowiedziała się, że ukochany ją zdradza. Obie postanawiają uleczyć ból wyjeżdżając gdzieś daleko. Dzięki internetowi ich losy się krzyżują, gdy zamieniają się na domy na świąteczny czas. Ale Amanda nie spodziewała się, że wyląduje w środku śnieżnej zimy, a dla Iris klimat Los Angeles w Boże Narodzenia także jest zaskakujący. Czyżby więc popełniły błąd? Skądże! Ich wyprawa na drugi koniec świata przyniesie wspaniale rezultaty.

"Holiday" to zaskakująco przyjemna komedia lekko romantyczna. Bezpretensjonalna, ale zrealizowana z klasą rozrywka. Reżyserce i autorce scenariusza Nancy Mayers udało się zebrać na planie gromadę gwiazd (oprócz wymienionych już aktorek jeszcze Joe Black, Eli Wallach, Edward Burns) i pokierować nimi w taki sposób, że naprawdę miło popatrzeć. A to naprawdę duży sukces.

Piotr Radecki

Komedia USA 2006, reż. Nancy Meyers

"Holiday" w tv - sprawdź datę emisji.

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Polina (gość)

    Jest cudowna. Uwielbiam.

    01.01.2020 09:30

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×