"Homeland" oskarżony o rasizm. Sabotaż arabskich artystów na planie serialu [WIDEO]

Serial "Homeland" został oskarżony o to, że zniekształca wizerunek Bliskiego Wschodu i przyczynia się przez to do tworzenia rasistowskiego osądu mieszkańców tego rejonu świata.

Multimedia

Producenci popularnego serialu "Homeland" wynajęli trójkę arabskich ulicznych artystów, aby dodać autentyczności scenom z obozu dla syryjskich uchodźców w Libanie. Producenci przeoczyli jednak drobny szczegół. Artyści stworzyli na murach arabskie napisy: "'Homeland' jest rasistowskie", "Homeland to jakiś żart, ale my się nie śmialiśmy" i "Homeland to arbuz". - "Homeland to arbuz" oznacza w slangu, że nie powinien być brany poważnie - tłumaczy sprawczyni zamieszania egipcjanka Heba Amin, jedna z trojga artystów, którzy otrzymali zlecenie współpracy przy serialu.

  • W poprzednich sezonach serialu było mnóstwo kulturowych i językowych przekłamań. Widocznie nikt nie weryfikował tych treści - dodaje. Gdy artyści zorientowali się, że nikt sprawdza, co napisali - postanowili wykazać się inwencją.

Serial krytykowany jest zwłaszcza za zniekształcanie wizerunku Bliskiego Wschodu. - To bardzo niebezpieczne i ma wpływ na rzeczywistość, nawet jeśli dotyczy fikcyjnych wydarzeń i postaci - twierdzi Heba Amin.

Zobacz wideo!

Komentarze

Skomentuj
  • dario (gość)

    W co drugim filmie zniekształca się kulturę chrześcijańską i nas z tym oswojono.

    16.10.2015 15:51

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×