"Homeland" znika z anteny TVP1!

Wielokrotnie nagradzany i doceniany na całym świecie amerykański serial "Homeland" nie będzie dłużej emitowany w TVP1.

Multimedia

Do tej pory "Homeland" był emitowany w poniedziałki o godzinie 22 na TVP1. Po zakończeniu drugiego sezonu zdecydowano, że stacja nie zakupi trzeciej serii serialu.

"Homeland" gromadził średnio 417 tys. widzów. Stacja miała w tym czasie średnio 3,8 proc. udziału w rynku - znacznie mniej niż konkurencja. Dużej widowni nie gromadził też pierwszy sezon "Homeland", który oglądało średnio 484 tys. osób (4,4 proc. udziału) - wynika z danych Nielsen Audience Measurement.

7 kwietnia Jedynka w poniedziałkowym paśmie o 22 rozpoczęła emisję trzeciej edycji serialu "Downton Abbey".

CZYTAJ TAKŻE: HANNA LIS I JOANNA RACEWICZ POPROWADZĄ NOWY PROGRAM W TVP INFO HANNA LIS TŁUMACZY SIĘ Z PAPIEROSÓW W PANORAMIE

O czym jest serial "Homeland"?

Do ojczyzny po ośmiu latach niewoli w Iraku powraca sierżant piechoty morskiej Nicholas Brody (Damien Lewis). Gorący patriota budzi wielkie zainteresowanie mediów i szybko zyskuje status bohatera narodowego. Ogólnonarodowy autorytet budzi jednak podejrzliwość jednej z agentek CIA Carrie Mathison (Claire Danes). Ona, jako jedyna, podejrzewa, że Brody podczas niewoli został pozyskany przez Al-Kaidę. Nikt nie podziela tych obaw, więc szybko szukanie dowodu na przynależność Brody'ego do terrorystów stanie się jej obsesją.

Carrie, silna, choć rozedrgana, od lat zmaga się cyklofrenią, którą trzyma w ryzach za pomocą leków. W kontraście do niej Brody wydaje się być miły i spokojny, choć z powodu niełatwych przeżyć ma kłopoty z odnalezieniem się w życiu rodzinnym. Relacja niejednoznacznej pary tworzy kręgosłup tej znakomitej opowieści.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×