Honey: W wieku 14 lat zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę szpikową

Przed kilkoma dniami Honorata Skarbek ujawniła, że od dziecka zmaga się z nieuleczalną chorobą nowotworową. To wyznanie spowodowało lawinę domysłów i spekulacji, zaś bezpośrednio zainteresowana i jej sztab, milczeli.

Multimedia

W końcu Honey postanowiła opowiedzieć o swoich problemach i zamknąć sprawę. Zrobiła to na blogu www.honorata-skarbek.com.

Przede wszystkim Skarbek przyznała, że nie wierzy we współczucie mediów, żerujących na jej dramacie.

"Byłam w szoku jak ogromne zainteresowanie wzbudziła moja wypowiedź, a dokładniej w szoku jak łatwo można chcieć wzbudzić sensację, wykorzystać ją w mediach, budować na niej promocję - bo na tym właśnie im zależało. Nie mam pretensji - tak działa showbiznes, ale ja w tym przypadku nie będę jego częścią. Nigdy w życiu nie zgodziłabym się na wywiad okraszony okładką ze smutnym wyrazem twarzy z nagłówkiem "Mimo choroby, spełnia marzenia" albo "Rak nie przeszkodził jej w realizacji marzeń". Zbiera mnie na wymioty kiedy sobie to wyobrażę. Nie po to przez 8 lat trzymałam to dla siebie, żeby teraz popłynąć na tym medialnie... Proszę Was oraz wszystkie media o uszanowanie mojego stanu zdrowia i prywatności, z tym związanej. Nie udzielę na ten temat żadnego wywiadu, nie pojawię się w żadnym programie... Nie chcę współczucia czy litości. Nie patrzcie na mnie inaczej teraz, jak już o tym wiecie. Nie chce żadnej taryfy ulgowej. Życzcie mi tylko zdrowia, bo jest w życiu najważniejsze" - zaapelowała Skarbek.

CZYTAJ TAKŻE: HONEY OD DZIECKA WALCZY Z NOWOTWOREM! HONEY: W KAŻDYM ROKU POSTANOWIENIA SĄ TAKIE SAME [WIDEO]

Honey przedstawiła też historię swoich zmagań ze zdrowiem.

*" W wieku 14 lat zdiagnozowano u mnie przewlekłą białaczkę szpikową. Przeszłam bolesne pobieranie szpiku z kości ogonowej, robionej bez znieczulenia i z pełną świadomością. Przeszywający ból grubej igły, która przekłuwała mnie na wylot, zapamiętam do końca życia. Miałam złe wyniki, a w planach był przeszczep szpiku kostnego, do którego musiałam się przygotować, cała moja rodzina stanęła na wysokości zadania. Moi rodzice pozbyli się mojego kochanego kota, z którym spędziłam 10 lat swojego życia, przebudowali mieszkanie tak, abym miała swój osobny pokój, przestałam chodzić do szkoły, zaczynając nauczanie indywidualne w domu. Do szkoły nie chodziłam przez 2 lata, żeby nie mieć styczności z przeziębieniami, chorobami, zarazkami...

CZYTAJ TAKŻE: HONEY O SWOIM BLOGU I MODZIE [WIDEO] HONORATA "HONEY" SKARBEK BRONI JUSTINA BIEBERA [WIDEO]

Pewnego dnia mama powiedziała mi, że musimy kupić perukę, ponieważ z powodu chemioterapii, która miałaby mnie przygotować do przeszczepu, wypadną mi włosy. To był dla mnie straszny cios, ale w końcu się z tym pogodziłam. Zawsze byłam silna. Na szczęście nie musiałam jej nigdy ubrać. Niestety nie można było znaleźć dla mnie dawcy szpiku, szukaliśmy we wszystkich możliwych bankach szpiku, zgłaszali się przeróżni chętni, ale wciąż nie było dla mnie kogoś, kogo szpik zgadzałby się z moim... Od momentu diagnozy, przyjmowałam leki powstrzymujące rozwój chorych komórek i wprowadzających mój organizm w stan remisji. Dzięki nim, moje wyniki znacznie się poprawiły. Moi lekarze zrezygnowali z konieczności przeszczepu, a ja w liceum wróciłam do szkoły i do normalnego życia, z którego korzystałam w 100%"* - wyjaśnia piosenkarka i blogerka.

Honorata Skarbek liczy, że jej wyznanie przyniesie innym ludziom, cierpiącym jak ona, nadzieję.

"Jeśli ta informacja w życiu publicznym już ma mieć jakieś znaczenie, to chcę aby było ono tylko jedno - dodanie siły osobom z podobnymi diagnozami lub tym, którzy spotykają na swojej drodze problemy, z pozoru wydające się nie do przeskoczenia. Nastawienie to połowa sukcesu i mimo tego, iż brzmi to naiwnie, uwierzcie mi na słowo, że to właśnie głównie dzięki temu, moja życie wygląda obecnie tak, jak wygląda" - wyznała Honey, czyli Honorata Skarbek.

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×