Hook - film, recenzja, opinie, ocena

Niezwykły, pełen magii film Stevena Spielberga.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Niezwykły, pełen magii film Stevena Spielberga, który chyba tylko dlatego nie dostał Oscara - chociaż otrzymał 5 nominacji - że członkowie Amerykańskiej Akademii Filmowej zachowali się jak dorosły Piotruś Pan: zapomnieli, że byli dziećmi, i zmienili się w stado ponuraków.

Jak zwykle u Spielberga, akcja prowadzona jest z wielką brawurą, a wykreowany przez twórców świat zachwyca i przekonuje (jedna z oscarowych nominacji to efekty specjalne). Fantastyczni są także mali i duzi aktorzy: Robin Williams jako dorosły Piotruś Pan, Dustin Hoffman w roli niesławnego i przeokrutnego kapitana Hooka, Julia Roberts jako Dzwoneczek, Bob Hoskins jako pirat Smee i Maggie Smith w roli babci Wendy Darling. Zadaniem tej ostatniej jest przekonanie szacownego prawnika Petera, że to właśnie on był niegdyś legendarnym Piotrusiem Panem.

Kiedy Peter wyrusza do Nibylandii, by uratować swe dzieci z rąk kapitana Hooka, staje u progu wielkiej przygody. Dzięki niej przyjdzie mu na nowo odkryć potęgę wyobraźni, przyjaźni i magii… Akcję tej adaptacji przeniesiono w czasy współczesne, więc tym łatwiej przyjdzie dorosłym widzom zastanowić się, gdzie podziali swojego Piotrusia Pana.

Andrzej Dworak

Film fantasy USA 1991, reż. Steven Spielberg

WRÓĆ DO PROGRAMU TV ====

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×