Horrory w telewizji, czyli co warto obejrzeć w Halloween i Dzień Wszystkich Świętych

Dla miłośników horrorów, duchów i zmarłych powracających z zaświatów, żeby straszyć i mordować, atrakcji w ten weekend nie zabraknie. Przygotowaliśmy dla was przewodnik po filmach, które warto zobaczyć.

Multimedia

PIĄTEK 31.10

„Kołysanka” Polsat, godz. 22:05 Wieś Odlotowo. Pewnego wieczoru przed drzwiami chaty Romana Łapszowa zjawia się rodzina Makarewiczów. Po ich wizycie gospodarz znika, a rodzina zajmuje dom. Wkrótce powiększa się lista zaginionych..

„Rodzina Addamsów” TVN 7, godz. 23:40 Czarna komedia inspirowana popularnym komiksem. Życie rodziny Addamsów - Morticii i Gomeza, ich dzieci i służby, które płynie w samotnym domu przy cmentarzu, pełnym strachów.

„Jad” TV 4, godz. 22:15 Kapłanka wudu i spieszący jej na ratunek mężczyzna giną w wypadku samochodowym. Jego śmierć okazuje się jednak pozorna. Mężczyzna zmienia się w przerażającego mordercę.

„Piła III” TV Puls, godz. 00:05 Policja poszukuje psychopaty Jigsawa. Tymczasem jego asystentka przywozi dr Lynn Denlon do magazynu, w którym umiera mistrz. Pan Piła uczy Lynn i jej męża, że należy cenić to, co się ma.

„Frankenstein” Stopklatka TV, godz. 20:00 Doktor Victor Frankenstein pobudza do życia istotę złożoną z narządów pochodzących od zmarłych. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy monstrum podejmuje ucieczkę z laboratorium.

„Halloween VI: Przekleństwo Michaela Myersa” Stopklatka TV, godz. 22:35 Jamie Lloyd, siostrzenica Michaela Myersa, psychopatycznego mordercy, wraca do rodzinnego Haddonfield z synem. Chce skontaktować się z dr. Loomisem. Myers usiłuje odebrać jej dziecko.

„Drakula” Ale kino+, godz. 22:25 Transylwania, XV w. Powrót księcia Vlada z wojny zbiega się z tragiczną śmiercią jego ukochanej. Vlad wyrzeka się Boga i zostaje wampirem. Cztery wieki później rozpoznaje w Minie zmarłą Elisabetę.

„Krzyk III” Ale kino+, godz. 00:45 Dalszy ciąg losów Sidney Prescott. W Hollywood powstaje film, którego fabuła oparta jest na wydarzeniach z jej życia. Nieoczekiwanie praca na planie zdjęciowym zaczyna przypominać koszmar.

„Halloween” 13 Ulica, godz. 01:00 W Halloween 10-letni Michael Myers zabija domowników i kolegę, który go prześladował w szkole. Po 16 latach spędzonych w ośrodku psychiatrycznym Myersowi udaje się uciec. „Halloween – 20 lat później” CBS Europa, godz. 21:00 Przed laty Laurie udało się wymknąć mordercy. Upozorowała własną śmierć i pod zmienionym nazwiskiem rozpoczęła nowe życie. Wciąż żyje myślą, że koszmar powróci. Jej obawy okazują się uzasadnione.

„Opowieść z krypty – Rycerz złych mocy” CBS Europa, godz. 22:40 Droga w Teksasie. Frank Brayker ucieka przed mężczyzną w kowbojskim kapeluszu. Znajduje schronienie w motelu. Obsługa jest pogrążona w marazmie, lecz przybycie Franka wybija ją z leniwej wegetacji.

„Poltergeist” TCM, godz. 21:00 Młode małżeństwo, Steve i Diana, przeprowadza się do wymarzonego domu. Wkrótce okazuje się, że miejsce to jest nawiedzane przez duchy. Dom został wzniesiony na starym cmentarzu Indian.

„Lśnienie” TCM, godz. 23:10 Jack Torrance przyjmuje posadę stróża w hotelu Overlook, dokąd przenosi się wraz z rodziną. Wkrótce po przybyciu na miejsce zaczynają go gnębić koszmarne sny, a jego syn ma przerażające wizje. „Ja, Frankenstein” Canal+, godz. 21:00 Stworzone przez doktora Frankensteina monstrum otrzymuje imię Adam. Po dwustu latach potwór powraca na Ziemię. Dowiaduje się, że książę Naberius planuje ożywić armię trupów, by zawładnąć planetą.

„Istnienie” Canal+, godz. 22:50 Lisa Johnson i jej bliscy zostali zamordowani we własnym domu. Ich duchy od lat krążą po mieszkaniu. Lisa próbuje ostrzec nowych lokatorów przed złowrogą istotą, która planuje kolejne zbrodnie.

SOBOTA 01.11 „Kruk” Polsat, godz. 22:20 Eric Draven powraca do świata żywych, aby wyrównać rachunki ze zbrodniczą bandą, która zamordowała jego i narzeczoną. Przewodnikiem mściciela jest tajemniczy kruk.

„Wolf Creek” Stopklatka TV, godz. 00:40 Grupa przyjaciół wybiera się w podróż po pustych australijskich drogach. Ich auto odmawia posłuszeństwa w okolicy o nazwie "Wolf Creek". Bezsilni, cieszą się na widok nieznajomego oferującego pomoc. Ich koszmar rozpoczyna się, gdy mężczyzna ujawnia swą prawdziwą naturę.

„Adwokat diabła” TCM, godz. 22:55 Błyskotliwy i ambitny adwokat, skuszony możliwością dużych zarobków, wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie podejmuje pracę w kancelarii adwokackiej Johna Miltona. Za sławę i pieniądze płaci najwyższą cenę.

„Znak wampira” TCM, godz. 17:35 Zmarł sir Karel Borotyn. Ślady na jego szyi oraz ciało pozbawione krwi wskazują na dzieło wampira. Inspektor Neumann nie wierzy w przesądy i rozpoczyna rutynowe śledztwo.

Miłego oglądania :)

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×