"Howards End". TVP pokaże nowy brytyjski serial kostiumowy! Kiedy premiera?

Od środy, 6 maja TVP2 zaprasza na znakomity dramat kostiumowy "Howards End" w reżyserii Hettie MacDonald. Serial opowiada o losach dwóch wyemancypowanych sióstr Schlegel w zdominowanej przez mężczyzn edwardiańskiej Anglii, przedstawionych na tle stosunków klasowych z przełomu XIX i XX wieku. Emisja w środy o godz. 20:35.

Multimedia

"Howards End" odcinek 1 - premiera w środę, 6 maja, o godzinie 20:35 na antenie TVP2

Scenariusz serialu "Howards End" oparty jest na powieści E. M. Forstera o tym samym tytule, który doczekał się wielu adaptacji filmowych – w tym nagrodzonego trzema statuetkami Oscara filmu "Powrót do Howards End" z 1992 roku z Emmą Thompson w roli głównej.

Londyn, rok 1905. Margaret Schlegel (Hayley Atwell) opiekuje się swoim rodzeństwem: Helen (Philippa Coulthard) i Tibbym (Alex Lawther). Schlegelowie są zamożni, rozmiłowani w muzyce, literaturze i podróżach po Europie. Podczas jednej z podróży poznają rodzinę Wilcoxów. Głowa rodziny, Henry Wilcox (Matthew Macfadyen) jest biznesmenem. Jego żona, Ruth (Julia Ormond) i Margaret zaprzyjaźniają się. Wkrótce jednak Pani Wilcox umiera pozostawiając Margaret w spadku posiadłość Howards End...

Ida Nowakowska i Aleksander Sikora pomogą maturzystom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości!Zobacz więcej

Serial produkcji BBC One i Starz, nominowany był do prestiżowej nagrody BAFTA w 2018 r. Scenariusz napisał Kenneth Lonergan, laureat Oscara za scenariusz do filmu „Manchester by the sea”, za reżyserię odpowiadała Hettie MacDonald, która na koncie ma kilka serialowych hitów („Doktor Who", „Wallander", „Fortitude").

W obsadzie serialu znaleźli się m.in. Hayley Atwell (Margaret Schlegel), Matthew Macfadyen (Henry Wilcox), Philippa Coulthard (Helen Schlegel), Joe Bannister (Charles Wilcox), Joseph Quinn (Leonard Bast), Tracey Ullman (Juley Mund) i inni.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Piotr (gość)

    Warto zauważyć, że autorem zdjęć jest polski operator Wojciech Szepel

    06.05.2020 17:00
  • zapowiada się całkiem ciekawie (gość)

    Lubię tego rodzaju produkcje. Jednakże równocześnie oznacza to przerwanie już teraz emisji serialu Na sygnale. A podobno miał być do 13.05. Niemniej jednak każdy nowy europejski serial to coś fajnego. Super byłoby też gdyby zdecydowano się na kontynuowanie emisji innych brytyjskich seriali kostiumowych. Np. trzeciego sezonu serialu Wiktoria oraz od 3-5 sezonu serialu Poldark. Wichry losu.

    06.05.2020 15:19

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×