Hugo - film, recenzja, opinie, ocena

Paryż, przełom lat 20. i 30. XX w. 12-letni Hugo (Asa Butterfield) jest sierotą, który mieszka w podziemiach paryskiego dworca Montmartre.

Multimedia

NASZA OCENA: 4/5

Ojciec i wuj nauczyli go obsługi i naprawy różnych mechanizmów, więc dziś zajmuje się konserwacją dworcowych zegarów. A na pamiątkę po ojcu pozostał mu tylko jeden automaton (tajemnicza humanoidalna maszyna) i to nie działający. Jednak Hugo wierzy, że skrywa on tajemnicę, którą chciał mu przekazać ojciec. Na tym samym dworcu pewien starzec (Ben Kingsley) prowadzi sklepik z zabawkami, pojawia się również kochająca książki dziewczynka Isabelle (Chloë Grace Moretz). Jeśli dodać do tego tajemniczy notes, pewien rysunek i skradziony klucz w kształcie serca - pojawi się wielka tajemnica i równie wielka przygoda, która odmieni życie wszystkich…

Martin Scorsese wykorzystując po raz pierwszy w swej karierze technikę 3D, odwołał się zarazem do czasów, gdy siłę i wielkość kina tworzyła przede wszystkim wyobraźnia artystów i widzów, gdzie wszystko było umowne, ale i tak to wystarczyło, by ludzie reagowali z intensywnością nie znaną nigdy wcześniej ani później. Nie bez powodu jednym z bohaterów "Hugo" jest nazywany dziś "ojcem kina" Georges Méliès, człowiek który otworzył przed kinem drzwi nieskrępowanej wyobraźni. Ten hołd Martina Scorsese dla nieskrępowanej wyobraźni doceniła Akademia Filmowa nominując film do aż 11 Oscarów i ostatecznie przyznając pięć statuetek.

Piotr Radecki

Film przygodowy USA 2011, reż. Martin Scorsese

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×