"Hunters". Muzeum Auschwitz krytykuje serial z Alem Pacino! "To zachęta dla negacjonistów"

"Hunters", nowy serial od Amazon Prime Video, wzbudził spore kontrowersje! Niektóre sceny zostały skrytykowane przez Muzeum Auschwitz. Sprawdź szczegóły!

Multimedia

Amazon Prime Video stawia sobie ambitne cele - serwis chce konkurować z Netfliksem. W swojej bibliotece ma już kilka wartościowych produkcji w gwiazdorskiej obsadzie. Jedną z ich nowych produkcji jest "Hunters".

Powstała petycja w sprawie 3. sezonu! Fani walczą o uratowanie serialu Zobacz więcej

Serial opowiada o grupie łowców nazistów, którzy odkryli, że setki wysokich stanowisk w USA zajmują neonaziści, którzy planują stworzyć w Ameryce Czwartą Rzeszę. W jednej z głównych ról obsadzony został Al Pacino. Tematyka serialu wzbudza pewne kontrowersje, a jedną ze scen skrytykowali na Twitterze przedstawiciele Muzeum Auschwitz.

Ich zdaniem wykorzystywanie scenerii obozu do ilustracji zdarzeń fikcyjnych jest czymś niedopuszczalnym. Chodzi m.in. o scenę, w której przedstawiona została partia szachów, w której pionami są więźniowie. Nic takiego w rzeczywistości się nie wydarzyło. - Auschwitz było przepełnione bólem i cierpieniem, które dokumentują świadectwa tych, którzy przeżyli. - czytamy w oświadczeniu. Zdaniem ekspertów z Muzeum takie mieszanie rzeczywistości z fikcją może otworzyć furtkę dla negacjonistów.

Władze placówki zaznaczyły, że oferują konsultacje dla twórców, którzy chcieliby opisywać o Auschwitz w literaturze i filmie. Jednocześnie wyraziły ubolewanie, że bardzo niewiele osób chce z takich konsultacji skorzystać. Amazon zapowiedział, że już wkrótce odniesie się do uwag muzeum.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

  • Trwa cisza wyborcza, dlatego komentowanie w serwisie zostało tymczasowo zablokowane. Zapraszamy do dzielenia się opiniami i komentarzami po zakończeniu ciszy

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×