"I tak cię kocham". Jaki film otworzy 8. American Film Festival? [WIDEO+ZDJĘCIA]

Filmem otwarcia 8. edycji American Film Festival będzie świetnie przyjęty przebój amerykańskich kin "I tak cię kocham" (The Big Sick) Michaela Showaltera. Po filmach takich jak "Słowo na M" (What if) i "Ani słowa więcej" (Enough Said) to kolejny dowód na to, że, wbrew obiegowej opinii, komedia romantyczna to gatunek, którym mogą rozkoszować się nie tylko zwykli widzowie, ale i wymagający krytycy.

Multimedia

W filmie zobaczymy znanego z serialu "Silicon Valley" Kumaila Nanjianiego – jednocześnie współscenarzystę tej autobiograficznej historii oraz Zoe Kazan, która jako nowe ucieleśnienie 'dziewczyny z sąsiedztwa' stopniowo przejmuje schedę po Meg Ryan. W rolach drugoplanowych wystąpili słynny komik – Ray Romano i zdecydowanie za rzadko pojawiająca się na ekranie Holly Hunter. W wielu rankingach wspomina się, że ta porywająca love story, którą zainspirowało samo życie, ma duże szanse na oscarowe nominacje, także w kategorii najlepszy film.

Polski plakat i zwiastun czarnej komedii fińskiego mistrza [WIDEO+ZDJĘCIA]Zobacz więcej

Od czasu premiery na Sundance pozytywne recenzje zbierają także Salma Hayek i John Lithgow – odtwórcy głównych ról w "Beatriz na kolacji" (Beatriz at Dinner), za kamerą której stanął Miguel Arteta. To kolejna z propozycji tegorocznego American Film Festival. W tej wymierzonej w konserwatyzm obyczajowy i polityczny opowieści Salma Hayek wciela się w rolę ubogiej meksykańskiej masażystki, która nieoczekiwanie zostaje uczestnikiem ciężkostrawnej kolacji z udziałem bogatego amerykańskiego establishmentu.

Gęstą atmosferę podczas posiłku zapowiadają również twórcy Kolacji (Dinner) Orena Movermana, pokazywanej także w konkursie głównym Berlinale. Autor głośnego W imieniu armii (The Messenger) posadził przy jednym stole dwa skłócone ze sobą małżeństwa, które wspólnymi siłami muszą uporać się z odrażającym przestępstwem popełnionym przez ich zaprzyjaźnionych ze sobą synów. W roli skonfliktowanych rodziców wystąpili Richard Gere, Laura Linney, Steve Coogan i Rebecca Hall.

American Film Festival 2017 odbędzie się w dniach 24-29 października we Wrocławiu

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×