"Ida" - telewizyjna premiera 19 listopada w TVP2

Już 19 listopada, w czwartkowym cyklu TVP2 „Kocham Kino”, telewizyjna premiera jednego z najważniejszych polskich filmów ostatnich lat – nagrodzonego Oscarem i wieloma prestiżowymi nagrodami obrazu Pawła Pawlikowskiego ze znakomitymi kreacjami Agaty Kuleszy, Agaty Trzebuchowskiej i Dawida Ogrodnika!

Multimedia

Lata 60. w Polsce. Anna (Agata Trzebuchowska) jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia jej warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę, Wandę (Agata Kulesza), jedyną żyjącą krewną. Kobiety wspólnie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są obecnie. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

Film Pawła Pawlikowskiego jest laureatem Oscara (2015) w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny, jak również niezliczonej liczby prestiżowych nagród na światowych i polskich festiwalach filmowych, w tym BAFTA w kategorii Najlepszy film obcojęzyczny; nagrody FIPRESCI na Toronto International Film Festival, Grand Prix na London Film Festival czy Złotych Lwów na Gdynia Film Festival.

"Ida" 19 listopada, czwartek, godz. 21:45 (w cyklu Kocham Kino)

Polska/Dania 2013
Reżyseria: Paweł Pawlikowski
Zdjęcia: Łukasz Żal, Ryszard Lenczewski
Scenariusz: Paweł Pawlikowski, Rebecca Lenkiewicz
Obsada: Agata Trzebuchowska, Agata Kulesza, Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Jerzy Trela

Komentarze

Skomentuj
  • jag (gość)

    Zastanawiam się czy jako Polak mam obejrzeć ten film, by przekonać się czy rzeczywiście jest antypolski jak głosiły niektóre media.

    19.11.2015 11:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×