"Idol". Alicja Janosz wygrała pierwszą polską edycję hitowego talent show. Jak zmieniła się od tego czasu?

Alicja Janosz wygrała pierwszą polską edycję "Idola". Miała wtedy 16 lat. Dziś to dojrzała kobieta. Jak zmieniła się od czasów pierwszej polskiej edycji popularnego talent show?

Multimedia

"Idol" w Polsce pojawił się w 2002 r. i od razu stał się wielkim hitem. Muzyczne zmagania wokalistów-amatorów śledziły miliony widzów przed telewizorami. Wśród uczestników pierwszej polskiej edycji byli m.in. Anna Dąbrowska, Tomasz Makowiecki i Szymon Wydra. Wygrała jednak najmłodsza, mająca wówczas 16 lat, Alicja Janosz. Co dzieje się z nią 17 latach od finału "Idola"?

Pamiętacie, że Krzysztof Zalewski wygrał "Idola"? Zobaczcie, kto jeszcze zrobił karierę po programie! Zobacz więcej

Alicja Janosz pojawiała się na scenie od najmłodszych lat. Urodziła się 4 czerwca 1985 r. w Pszczynie i już jako 14-latka wystąpiła w musicalu "Piotruś Pan". Jesienią 2000 roku zwyciężyła w programie "Szansa na sukces", śpiewając piosenkę "Prawy do lewego" Kayah. Dwa lata później wygrała "Idola" i wydała swoją debiutancką płytę "Ala Janosz". Z tego albumu pochodzi piosenka "Zbudziłam się", zapamiętana przez wielu słuchaczy jako "jajecznica".

Na fali sukcesu po programie Janosz nagrała utwór "Przyjaciel dobra rzecz", promujący film "Księga dżungli 2". W 2003 roku wzięła udział w konkursie "World Idol", w którym ostatecznie zajęła 8. miejsce (na 11 uczestników). W kolejnym roku, już jako Alex, z singlem "I'm Still Alive" startowała w Krajowych Eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji 2004. Nie pojechała jednak reprezentować naszego kraju na Eurowizji.

Whitney Houston, Adele i Czesław Niemen, czyli co pogrąża kandydatów na IdolaZobacz więcej

Przez kolejne lata o Alicji nie było już tak głośno. Dopiero w 2010 roku, wraz z zespołem HooDoo Band wydała płytę, która pokryła się złotem. Jednocześnie Janosz układała sobie życie prywatne - wyszła za mąż za Bartosza Niebieleckiego, perkusistę zespołu HooDoo Band. We wrześniu 2014 r. zostali rodzicami syna Tymona. Dwa lata później pojawił się album "RetroNowa", w którym zwyciężczyni "Idola" łączyła pop i dźwięki retro. Obecnie wciąż koncertuje, głównie w klubach.

Zobacz galerię

Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news

Komentarze

Skomentuj
  • B i P Misiak (gość)

    Alicjo, wreszcie piękne i prawdziwe przedstawienie Twojej postaci. Taka właśnie jesteś, zdolna, pracowita i skromna, gratulujemy.

    04.06.2019 13:22

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×