"Idol". Skradł serca widzów jako prowadzący muzycznego show i innych telewizyjnych imprez. Czym teraz zajmuje się Maciej Rock?

Kilkanaście lat temu zobaczyliśmy go po raz pierwszy w telewizji. Maciej Rock pojawił się wtedy w roli prowadzącego programu „Idol”. Widzowie od razu polubili tego energicznego prezentera. Później był gospodarzem innych telewizyjnych wydarzeń. Jakiś czas temu zniknął sprzed kamer. Czym zajmuje się teraz?

Multimedia

Młody Maciej Rock wybrał zarządzanie w Szkole Głównej Handlowej, ale nie skończył tych studiów. Postanowił skupić się na swoim marzeniu o pracy w mediach i wybrał radio. Swoje pierwsze kroki stawiał w Radiu Tok FM na bezpłatnym stażu. Później działał m.in. w Radiu Alfa, Radiu Kolor, Polskim Radiu Bis. Jak potoczyły się jego losy, że z radia przeszedł do telewizji?

Alicja Janosz zmienia repertuar! Zaśpiewała nową piosenkę w "Dzień Dobry TVN"Zobacz więcej

Maciej Rock i "Idol"

Maciej Rock swoją przygodę z telewizją zaczął dzięki castingowi od programu "Idol". Było to jego pierwsze zderzenie z kamerami i taką pracą. Początkujący prezenter świetnie sobie radził i szybko stał się rozpoznawalny.

„Poszedłem na casting, spodobałem się i dostałem tę robotę. Nigdy wcześniej nie miałem nic wspólnego z telewizją. Spodobało mi się, że daje różne możliwości ekspresji, których nie miałem w radiu. Chociaż były też wady... Do radia nie musiałem się ładnie ubierać, często siedziałem przed mikrofonem okutany szalem, w czapce i swetrze, bo było mi zimno. A w telewizji fryzjer, styliści... – tak mówił o swoich początkach Maciej Rock w rozmowie z "Galą".

Rock odnalazł się w roli prowadzącego. "Idol" otworzył mu drogę do kolejnych ciekawych propozycji zawodowych. Maciej prowadził później program "POPlista", a także "Przebojowe dzieci" i "Fabryka Gwiazd". Dużym projektem, w który też się zaangażował, było telewizyjne show "Must Be the Music. Tylko muzyka". Oprócz prowadzenia programów Rock występował w roli gospodarza dużych imprez np. "Festiwalu Sopot TOPtrendy", konkursów "Miss Polski". Co ciekawe, dziennikarz pracował również jako model i podłożył głos w filmie dla dzieci "Franklin i skarb jeziora".

Maciej Rock. Co prezenter robi teraz?

Maciej Rock od jakiegoś czasu nie należy do grona celebrytów, o których często słyszymy. Sam nie jest aktywny w mediach społecznościowych. Dziennikarz zniknął sprzed kamer telewizyjnych. Teraz zajmuje się audycją w Radiu RMF MAXX i czasami zdarza mu się prowadzić imprezy. W zeszłym roku w rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz przyznał, że bardzo mu to odpowiada, bo dzięki obecnym zajęciom odnajduje balans między życiem prywatnym a zawodowym.

Adam Sztaba, Kuba Wojewódzki i reszta ekipy programu na starych zdjęciach. Kto zmienił się najbardziej?Zobacz więcej

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×