Igrzyska śmierci - film, recenzja, opinie, ocena

Niedaleka przyszłość. Stany Zjednoczone na skutek gigantycznego kryzysu gospodarczego załamały się, nastąpiło wielkie rozwarstwienie społeczne.

Multimedia

NASZA OCENA: 3/5

Na jego gruzach powstało państwo Panem, podzielone na 12 dystryktów i rządzone twardą ręką przez prezydenta Snow (Donald Sutherland) i otaczającą go grupę arystokracji. Aby skanalizować frustrację i niezadowolenie ciemiężonych mieszkańców, co roku urządzane są Głodowe Igrzyska. W ich trakcie wyłaniani w losowaniu przedstawiciele wszystkich dystryktów toczą ze sobą śmiertelną walkę transmitowaną i komentowaną w gigantycznym show telewizyjnym. Jedyny pozostały przy życiu zawodnik staje się wielkim bohaterem i gwiazdą nie tylko w swym dystrykcie, awansuje do kasty rządzącej. Do kolejnych Igrzysk w zamian za swoją młodszą siostrę zgłasza się znakomita łuczniczka 16-letnia Katniss Everdeen (Jennifer Lawrence). Czy uda się jej przeżyć ten śmiertelny pojedynek z wieloma groźnymi i zdeterminowanymi przeciwnikami?

Widowiskowa ekranizacja pierwszej części bestsellerowej trylogii Suzanne Collins zrobiła karierę na całym świecie czyniąc gwiazdę z Jennifer Lawrence i przygotowując grunt pod kolejne części: "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia", który wszedł na ekrany w ubiegłym roku również stając się przebojem, oraz dwie części "Igrzyska śmierci: Kosogłos", które wejdą na ekrany odpowiednio pod koniec listopada tego roku i następnego.

Piotr Radecki

Film s.f. USA 2012, reż. Gary Ross

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Arek K. (gość)

    TWOJA STARA XDD

    30.01.2019 17:57

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×