Ile daje się na 18. urodziny?

Dla każdego nastolatka osiemnaste urodziny to najbardziej wyczekiwany dzień. Najczęściej najbliżsi organizują z tej okazji przyjęcie i często jest ono bardziej uroczyste i wystawne niż zazwyczaj. Jeśli jesteśmy zaproszeni na tego typu wydarzenie i łączy nas z jubilatem bliska więź, chcemy uczcić ten dzień jakimś godnym prezentem. Pojawi się wtedy pytanie: co dać w prezencie? Lepiej podarować konkretny prezent czy pieniądze? Ile daje się na 18. urodziny?

Multimedia

Prezent czy gotówka?

W zasadzie pomysły na prezent w tym przypadku mogą być różne. Jeśli wiemy, o czym marzy solenizant, możemy zdecydować się na wybór konkretnego prezentu. Nastolatkowie mają jednak zmienny gust i trafienie z podarunkiem, może być niezwykle trudne. Najwygodniejszą formą pozostaje wówczas gotówka, którą młody człowiek może zebrać i większą sumę przeznaczyć na jakiś istotny cel, np. kurs prawa jazdy czy kupno sprzętu hobbystycznego. W tym przypadku zawsze lepiej porozmawiać wcześniej z samym zainteresowanym lub jego rodzicami, co do planów i zorientować się, na ile nasz wkład finansowy jest w stanie mu pomóc.

Ile pieniędzy podarować?

Wiadomo, że im więcej tym lepiej, ale przecież nie o to chodzi, abyśmy w konsekwencji odczuli ten nagły wypływ gotówki, zatem musimy znaleźć złoty środek pomiędzy potrzebami i oczekiwaniami nastolatka, a naszymi finansowymi możliwościami. Zazwyczaj z rozmów wśród znajomych wiemy, że kwoty jakie wręczają swoim jubilatom, są różne. Czasem jest to sto złotych, czasem tysiąc lub więcej. Dla własnego spokoju zawsze lepiej się upewnić i ustalić to nawet z rodziną nastolatka, jeśli oczywiście mamy taką możliwość i czujemy, że temat nie będzie kłopotliwy. Gdy już podejmiemy decyzję co do kwoty, dobrym pomysłem jest przelew na wskazane konto. W dobie cyfryzacji transakcje bezgotówkowe są na porządku dziennym, a i pieniądze są bezpieczniejsze. Wiadomo, że odłożona suma w domu “kusi” i może stopnieć, zanim zostanie wykorzystana na zamierzony cel.

Brak oszczędności to nie problem!

Czasami nie zawsze uda nam się zaoszczędzić odpowiednią ilość pieniędzy, którą będziemy mogli przeznaczyć na prezent. Co zrobić w takiej sytuacji? Warto zapoznać się z propozycją instytucji pozabankowej i rozważyć, czy szybka pożyczka np. w https://proficredit.pl/szybka-pozyczka/ nie okaże się pomocna. Jej dużą zaletą jest fakt, że często może być rozłożona na raty. W każdym przypadku, gdy pożyczamy pieniądze, musimy być świadomi, że trzeba będzie je oddać. Szybka pożyczka może być dla nas ułatwieniem, ale pamiętajmy, żeby dostosować ją do naszych możliwości finansowych. Terminowe spłaty są bardzo ważne, dlatego szybka pożyczka nie może obciążyć za bardzo naszego portfela. Pożyczajmy pieniądze odpowiedzialnie.

Komentarze

Skomentuj
  • Feliks (gość)

    Czy w wonga jest przelew weryfikacyjny czy inne zasady?

    30.09.2018 23:34
  • ciotka Halina co pupę wypina (gość)

    spie-p-rzaj dziadu

    22.08.2018 00:07

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×