"Imię róży". Włoski serial z Piotrem Adamczykiem w obsadzie z premierą na CANAL+!

Debiutancka powieść wybitnego włoskiego pisarza i filozofa Umberta Eco z 1980 roku, „Imię róży”, ku wielkiemu zaskoczeniu krytyków literackich, stała się przebojem czytelniczym. W kwietniu na antenie CANAL+ swą premierę mieć będzie pierwszy w historii serial na podstawie kultowej książki.

Multimedia

Za reżyserię odpowiada Giacomo Battiato, twórca m.in. filmów „Karol. Człowiek, który został papieżem” oraz „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”. Włoch i tym razem do współpracy zaprosił Piotra Adamczyka. Premierowe odcinki już od 4 kwietnia tylko w CANAL+.

Powieść „Imię róży” jest obecnie uznawana za arcydzieło XX-wiecznej literatury oraz fenomen kulturowy – wieloaspektowe, złożone dzieło, łączące w sobie elementy krytycznej analizy kultury średniowiecza, teorii literatury, badań biblijnych oraz semiotyki autorstwa profesora filozofii nieoczekiwanie wkradło się na szczyt list bestsellerów. Książka na nowo odkryła dla czytelników średniowiecze, które przez jakiś czas kojarzyło się ze sztampowymi historiami o rycerzach i księżniczkach.

Powstała serialowa adaptacja słynnej powieści! W obsadzie Piotr Adamczyk! Zobacz więcej

Włoska telewizja RAI podjęła decyzję o przeniesieniu na mały ekran opowieści o morderstwach popełnionych w opactwie benedyktynów. Realizację projektu powierzono reżyserowi Giacomowi Battiatowi. W obsadzie znaleźli się dwukrotnie nominowany do Złotego Globu John Turturro („Sekretne okno”, „Big Lebowski”), Rupert Everett („Gwiezdny pył”, „Mój chłopak się żeni”), Sebastian Koch („Dziewczyna z portretu”, „Most szpiegów”), Michael Emerson („Zagubieni”, „Piła”) oraz Piotr Adamczyk, który wcześniej wcielił się w rolę Karola Wojtyły w dwóch filmach włoskiego twórcy („Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Karol. Papież, który pozostał człowiekiem”).

"IMIĘ RÓŻY" NA ANTENIE CANAL+ OD 4 KWIETNIA

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×