"Imperium". Helena Englert w nowym spektaklu Teatru Telewizji!

Przed nami premiera nowego spektaklu Teatru Telewizji pt. "Imperium". Sprawdźcie, czego można spodziewać się po tym widowisku!

Multimedia

"Imperium" - premiera w poniedziałek, 30 września, o godzinie 21:00 na TVP1

„Imperium” to dramat Wojciecha Tomczyka napisany specjalnie dla Teatru Telewizji, traktujący o spotkaniu legendarnego „budowniczego Gdyni”, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem, „królem polskiego reportażu”. Dwojgu bohaterom partneruje córka Wańkowicza – Krystka oraz bracia Paweł i Władysław Kosieradzcy, twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego.

Monodram Andrzeja Seweryna w TVP Kultura! Kiedy premiera?Zobacz więcej

Spotkanie w gabinecie premiera stanowi pretekst do wielu dyskusji oraz snucia wizji na temat rozwoju i przyszłości Polski, a towarzyskie pogawędki na tematy społeczno- obyczajowe, (nie wyłączając plotek) pokazują jakimi sprawami żyło społeczeństwo II RP. Eugeniusz Kwiatkowski jawi się jako wybitny polityk i wizjoner przyszłej Polski, Wańkowicz wtóruje mu swą błyskotliwością i inteligencją. Co stanie się z bohaterami za kilka lat? Czy ich wizje u progu II wojny światowej mają szansę na powodzenie? Dramat Tomczyka to niezwykła opowieść o wielkich i straconych nadziejach, a informacje zawarte w tekście świadczą o jego niewątpliwej wiedzy i ogromnej pasji historycznej.

W obsadzie spektaklu znaleźli się Ireneusz Czop, Mariusz Ostrowski, Helena Englert, Agnieszka Radzikowska, Filip Kosior, Dariusz Chojnacki oraz Bartłomiej Błaszczyński.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×