"Indiana Jones i królestwo Kryształowej Czaszki". Czwarta część przygód dojrzałego już dr Jonesa [RECENZJA]

Rok 1957. Dr Indiana Jones wiedzie spokojne życie, wykładając na uniwersytecie. Nagle zostaje zwolniony z powodu licznych rewizji FBI. Wkrótce dowie się o zaginionych 13 kryształowych czaszkach.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Druga połowa lat 50. XX w. Henry "Indiana" Jones jr. (Harrison Ford) jest wziętym archeologiem i błyskotliwym wykładowcą uniwersyteckim. Ale także poszukiwaczem przygód. W swej pracy łączy metody rodem z westernów i owianych mgiełką romantyzmu XIX-wiecznych wypraw odkrywczych. Jednak przywiązanie do wysłużonego kapelusza, skórzanej kurtki i mistrzowskie posługiwanie się biczem nie przeszkadzają mu także w wykorzystywaniu najnowocześniejszych zdobyczy techniki. Dzięki temu udało mu się przekazać legendarną Arkę Przymierza w ręce władz USA ("Poszukiwacze zaginionej Arki", 1981), odzyskać trzy święte kamienie z hinduskiej wioski ("Indiana Jones i Świątynia Zagłady", 1984), a nawet dotrzeć do św. Graala ("Indiana Jones i ostatnia krucjata", 1989). Wtedy jego konkurentami nie wahającymi się sięgnąć do najbardziej brutalnych metod byli hitlerowcy.

Po zakończeniu II wojny światowej zmienił się układ sił i miejsce nazistów zajęli komuniści - równie chętni, by zgarnąć wiekowe artefakty zapewniające ponadnaturalną moc i władzę. Tym razem Indiana rusza do Ameryki południowej śladem słynnej Kryształowej Czaszki z Akator. Towarzyszy mu Mutt Williams (Shia LaBeouf), młody, inteligentny i dość arogancki człowiek, jako żywo przypominający Indianę z czasów młodości. Obaj szybko orientują się, że czaszką interesują się również radzieccy agenci kierowani przez piękną i zimną jak syberyjski lód Irinę Spalko (Cate Blanchett).

Piotr Radecki

Film przygodowy USA 2008, reż. Steven Spielberg

"Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki" w tv. Sprawdź datę emisji!

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • osp22-o (gość)

    bedzie wybuch mega-atomowy :) i akcja z lodówką ołowianą

    17.10.2014 19:39

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×