"Indyjskie lato". Polska premiera brytyjskiego serialu w lipcu na CBS Europa! [ZDJĘCIA]

Indie Północne, 1932 rok. Rozpoczyna się lato, brytyjscy koloniści udają się do swoich rezydencji u zboczy Himalajów. W Indiach ożywają marzenia o niepodległości, ale Brytyjczycy nie są skorzy do oddania kolonii. Na tle tych wydarzeń rozgrywają się ludzkie dramaty. Na wielowątkową opowieść o Indiach w czasach brytyjskiej dominacji w serialu „Indyjskie lato” (2015) zapraszamy od 31 lipca w niedziele od 21:00 (po dwa odcinki) na CBS Europa.

Multimedia

Mieszkający w Indiach Brytyjczycy wybierają się do swoich rezydencji na północy — do miasta Simla u podnóża Himalajów — by przetrwać letnie upały. Jest wśród nich Alice Whelan (Jemima West), która jedzie do swojego brata Ralpha (Henry Lloyd-Hughes) pełniącego funkcję sekretarza wicekróla. W pociągu kobieta spotyka małżeństwo Raworthów. Gdy na torach zostaje znaleziony umierający chłopiec, Dougie Raworth (Craig Parkinson) spieszy mu z pomocą. Tymczasem w Simli dochodzi do aktów buntu przeciw brytyjskiej dominacji. Młody hinduski urzędnik Aafrin (Nikesh Patel) obawia się, że w antyrządową politykę jest zaangażowana jego młodsza siostra…

CZYTAJ TAKŻE:

"DŁUGA NOC". PREMIEROWY ODCINEK JUŻ DOSTĘPNY W ODKODOWANYM HBO!
"PIERWSZA MIŁOŚĆ". WSZYSCY MĘŻCZYŹNI MARYSI. Z KIM BYŁA ZWIĄZANA RADOSZ? [GALERIA]

Serial „Indyjskie lato” opowiada o Indiach pod brytyjskimi rządami, ukazując szerokie tło społeczne i polityczne tamtych czasów. Bohaterami są zarówno przedstawiciele angielskiej klasy wyższej — utrzymujący się z kolonii lub służący Koronie, jak i Hindusi. Śmietanka towarzyska, spędzająca lato tradycyjnie na północy, chce cieszyć się swoimi przywilejami, lecz niepokój budzi wzrastająca niechęć do Brytyjczyków oraz rodzący się sprzeciw wobec ich dominacji. Twórcy serialu z jednej strony stworzyli piękny obraz Indii, uwodzących egzotyką i barwnością, a z drugiej — pokazują moment początku końca Imperium Brytyjskiego, zyskiwanie samoświadomości Hindusów oraz potrzebę walki o suwerenność. Świetne kostiumy, zrealizowane z rozmachem zdjęcia oraz wciągająca, wielowątkowa historia to atuty serialu. Należy do nich także brytyjsko-hinduska obsada z dwukrotnie nominowaną do Oscara Julie Walters w jednej z głównych ról. W 2015 roku serial otrzymał nominację do Sattelite Awards i Irish Film and Television Awards.

Na serial „Indyjskie lato” CBS Europa zaprasza od 31 lipca w każdą niedzielę od 21:00

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×