„Inspektor George Gently 5”, odcinek 3. Gently i Bacchus poszukują adoptowanego dziecka pewnej pary

Serial detektywistyczny „Inspektor George Gently” to telewizyjna adaptacja serii powieści autorstwa Alana Huntera. Co wydarzy się w trzecim odcinku piątego sezonu emocjonującej serii?

Multimedia

„Inspektor George Gently 5" odcinek 3, piątek, 27.02.2023, godz. 21:30 na kanale Epic Drama

Gently i Bacchus poszukują adoptowanego dziecka pewnej pary. Śledztwo komplikuje się przez zawiłości związane z planowanym wprowadzeniem ustawy aborcyjnej.

O serialu

Serial został napisany przez wielokrotnie nagradzanego scenarzystę serialu Our Friends In The North, Petera Flannery'ego. W roli głównej występuje brytyjski aktor Martin Shaw, znany z ról w serialach The Professionals oraz Sędzia John Deed.

Wielka Brytania, 1964 rok: to czas, kiedy granica między stróżami prawa a przestępcami coraz bardziej się zaciera, a rozpowszechniający się handel narkotykami na zawsze zmienia oblicze organów bezpieczeństwa. Jest to również czas, kiedy brytyjska młodzież stoi u progu rewolucji społecznej i seksualnej. Inspektor George Gently jest jednym z niewielu dobrych ludzi w Scotland Yardzie. Jego moralność jest coraz rzadziej spotykaną wartością w policji, w której korupcja staje się powszechna i niekontrolowana. Jednak jego niestrudzony pościg za osławionymi gangsterami, takimi jak Joe Webster (Phil Davis, Samotnia), prowadzi do zabójstwa jego ukochanej żony, Isabelli – zabójstwa zaaranżowanego przez samego Webstera w akcie zemsty na Gentlym. Pogrążony w żałobie inspektor dowiaduje się o morderstwie młodego motocyklisty Johnny'ego Listera (Christian Cooke, Gdzie serce twoje), który należał do narkotykowej szajki z Northumberland. Wszystko wskazuje na to, że za zbrodnią również może stać Webster. Inspektor Gently nalega, by powierzono mu tę sprawę i decyduje, że będzie ona ostatnią.

W Northumberland George rozpoczyna współpracę z upartym młodym detektywem Bacchusem (Lee Ingleby, The Street), który jest przekonany, że głównym podejrzanym o zabójstwo Johnny'ego Listera jest Ricky Deeming (Richard Armitage, Robin Hood) – charyzmatyczny przywódca gangu motocyklistów „Defenders”. Jednak w miarę jak sprawa coraz bardziej się komplikuje, Gently musi zdecydować, czy zaufać Bacchusowi – niewykluczone, że i jego, porywczego, ambitnego sierżanta, skusiła korupcyjna droga, którą podąża tak wielu jego rówieśników. Gdy sprawa osiąga nieoczekiwany punkt kulminacyjny, inspektor zaczyna czuć, że jego sposób działania jest potrzebny policji bardziej niż kiedykolwiek wcześniej – i być może nie jest jednak gotowy, by uznać to zadanie za swoje ostatnie...

Serial „Inspektor George Gently” składa się z 90-minutowych odcinków, z których każdy koncentruje się na innej sprawie.

Zobacz galerię

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×