Integracja - recenzja internauty Tadeusza

Ostatnio bardzo dużo w Polsce mówi się o ludziach niepełnosprawnych, jeszcze niedawno nie zwracałem na to w ogóle uwagi, aż kiedyś nadszedł dzień, że z mojej Hondy przesiadłem się na wózek inwalidzki.

Przeżyłem koszmar, znienawidziłem zdrowych ludzi, nie mogłem patrzeć na rówieśników sunących w sobotę do dyskoteki, która znajduje się tuż koło mojego domu. I pewnie zgnuśniałbym i usechł w tej nienawiści, gdybym przypadkowo nie obejrzał programu "Integracja"!

Program telewizyjny "Integracja" to jedyna audycja w polskiej telewizji przedstawiająca w nowatorski sposób różnorodne zagadnienia dotyczące niepełnosprawności. Piotr Pawłowski, prowadzący program, stawia sobie za cel pokazanie niepełnosprawności w inny sposób niż przez pryzmat bólu, cierpienia, pomocy charytatywnej, czyli tego, czym często epatują media.

"Integracja" to audycja dynamiczna, bogata w ciekawe treści, prezentująca pozytywne przykłady aktywności osób z niepełnosprawnością, nowe możliwości i dobre rozwiązania. Informuje o istotnych zmianach w prawie, lokalnych inicjatywach, przedstawia aktualne informacje z kraju i ze świata. Bieżące wydarzenia komentują politycy, społecznicy, artyści i sportowcy. Centralną częścią programu jest rozmowa ze znanymi osobami - zapraszani przez gospodarza do studia eksperci siadają na wózek.

"Integracja" to audycja o ludziach i dla ludzi, obiektywna, ponad wszelkimi podziałami politycznymi i społecznymi. To dzięki Integracji uwierzyłem w siebie, że mogę coś zrobić ze swoim życiem i zrobiłem ! Zacząłem uprawiać sport i spotkałem na swojej drodze Kasię też na wózku, ale jakże inaczej nastawionej do kalekiego życia niż ja. To ona pokazała mi, że wózek to nie bariera i można prowadzić również prawie normalne życie, robić zakupy, tańczyć, wychodzić na spacery i że można się zakochać. Można też mimo niepełnosprawności uprawiać sport, który zresztą stał się teraz dla mnie jednym z kluczowych elementów życia. Dziś trudno byłoby wyobrazić sobie moje codzienne życie bez Kasi i sportu. Program "Integracja" pomaga osobom kalekim pokonać bariery i kompleksy związane z byciem człowiekiem niepełnosprawnym, pokazuje że człowiek niesprawny ruchowo może sprawnie funkcjonować - Chwała programowi "INTEGRACJA".

Tadeusz Rejewski

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Telemagazyn poleca

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×