"Inwazja". Historia tajemniczej epidemii, która zagraża istnieniu ludzkości [RECENZJA]

Na terytorium Stanów Zjednoczonych rozbija się prom kosmiczny. Naukowcy podejrzewają, że wrak jest skażony tajemniczym wirusem. Wkrótce ludzie zaczynają się przeobrażać.

Multimedia

NASZA OCENA: 8/10

Wracający z wyprawy statek kosmiczny eksploduje podczas podchodzenia do lądowania. Jego resztki rozpraszają się po całym USA. Pokryte są tajemniczą substancją, która - jak się szybko okazuje - jest niezwykle niebezpieczna dla ludzi: podczas snu diametralnie zmienia ich psychikę, pozbawiając uczuć i emocji. Oczywiście rząd chce ukryć prawdę. Tymczasem psychiatra Carol Bennell (Nicole Kidman) i doktor Ben Driscoll (Daniel Craig) próbują zatrzymać epidemię. W końcu Carol orientuje się, że kluczem do sukcesu może być jej syn. Musi go odnaleźć, zanim dopadnie ją sen...

Film nie miał szczęścia: choć ukończony w 2006 roku, nie spodobał się producentom, którzy zatrudnili braci Wachowskich, by przerobili scenariusz. Potem trzeba było robić sporo dokrętek, więc premiera została opóźniona o rok. Ale nim do niej doszło, okazało się, że grający rolę Bena Driscolla Daniel Craig będzie nowym Bondem, więc już nikogo nie interesowała "Inwazja". A szkoda. Może nie jest to dzieło wybitne, ale solidnie zrobione i zagrane: zarówno Craig, jak i Kidman wypadli bardzo dobrze.

Piotr Radecki

Amer.-austral. thriller s.f. 2007, reż. Oliver Hirschbiegel

"Inwazja". Sprawdź datę emisji w telewizji

WRÓĆ DO PROGRAMU TV

Komentarze

Skomentuj
  • A (gość)

    Straszne!

    26.02.2019 21:16
  • Koneser (gość)

    Widziałem wiele filmów tego pokroju, ale muszę przyznać, że ten mnie bardzo pozytywnie zaskoczył. Myślałem, że będzie to kolejny film typu: "Trójgłowy rekin" czy "Gigantyczne pająki" a tu proszę... Kidman, wielki plus, choć nie przepadam za tą aktorką. Polecam, bo naprawdę warto obejrzeć.

    21.05.2015 22:47

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×