"Irena do domu". Maria Koterbska nie żyje. Legendarna artystka miała 96 lat. Wylansowała hit "Serduszko puka w rytmie cza cza"

Nie żyje Maria Koterbska, legendarna artystka, która wylansowała przebój "Serduszko puka w rytmie cza cza" miała 96 lat. Informację o śmierci wokalistki przekazał Jarosław Klimaszewski - prezydent Bielska-Białej.

Multimedia

Maria Koterbska nie żyje.

Maria Koterbska-Frankl urodziła się 13 lipca 1924 roku w Bielsku. Legendarna wokalistka w lipcu 2020 roku skończyła 96 lat. Była znana w całej Polsce. Niestety 18 stycznia prezydent Bielska-Białej, Jarosław Klimaszewski przekazał smutną informację o śmierci artystki.

Z wielkim smutkiem przyjąłem wiadomość o śmierci wielkiej damy polskiej piosenki, wspaniałej osoby, wybitnej bielszczanki – Marii Koterbskiej (...) Była pełna optymizmu i pogody ducha. Taką też ją wszyscy zapamiętamy. - napisał na Facebooku Klimaszewski.

Hanna Stankówna nie żyje. Grała m.in. w "Seksmisji", "Niani" i "Na Wspólnej"Zobacz więcej

Maria Koterbska przez lata wylansowała wiele przebojów m.in. "Serduszko puka w rytmie cza cza", "Karuzela", "Augustowskie noce" czy "Do grającej szafy grosik wrzuć". W trakcie swojej kariery występowała na największych polskich festiwalach muzycznych. Maria Koterbska zagrała także w filmach "Sprawa do załatwienia" i "Irena do domu".

Zobacz galerię

Źródło: x-news

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×