Irena Karel przez lata cieszyła się tytułem seksbomby. „Polska Brigitte Bardot” zbliża się do 80-ki. Jak dziś wygląda?

Irena Karel była przez wielu określana mianem „polskiej Brigitte Bardot”. Wydawać by się mogło, że ma wszystko - aż los nie odebrał jej ukochanego. Po śmierci męża, aktorka na jakiś czas wycofała się z życia publicznego. Jak dziś wygląda Irena Karel?

Multimedia

Irena Karel, czyli "polska Brigitte Bardot"

Irena Karel, a właściwie Irena Kiziuk urodziła się 10 sierpnia 1943 roku we Lwowie. W 1964 roku ukończyła Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, a zaraz po studiach zaczęła występować na deskach teatru Komedia, była także aktorką kabaretu Dudek. Karel wyróżniała się niesamowitą fotogenicznością. Szybko uznano ją za jedną z najpiękniejszych aktorek w Polsce. Nazywano ją "polską Brigitte Bardot".

Barbara Brylska była seksbombą polskiego kina. Jak dziś wygląda?Zobacz więcej

Irena Karel ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról filmowych i telewizyjnych. Sławę przyniosła jej rola w "Wilczych echach" z 1968 roku. Następnie zagrała plutonową Magdę Seniuk w komedii "Rzeczpospolita babska". Karel wcieliła się także w postać Ewki Nowowiejskiej w "Panu Wołodyjowskim" czy królową Lalek w "Akademii Pana Kleksa". Piękna aktorka na brak ciekawych propozycji zawodowych nie mogła narzekać. Zagrała nawet w "Sygnały MMXX", czyli jednym z pierwszych polskich filmów science-fiction.

Irena Karel - śmierć męża i ogromny spadek

Irena Karel związała się z Zygmuntem Samosiukiem, operatorem filmowym, którego poznała w 1970 roku na planie filmu "Dzień listopadowy". Pobrali się w 1974 roku, ale ich wspólne życie nie było usłane różami. Mąż artystki nadużywał alkoholu - Karel wiedziała o tym od początku, ale wierzyła, że ukochanemu uda się wyrwać ze szponów nałogu. Aktorka pragnęła stabilizacji, chciała mieć dzieci. Niestety jej mężowi nie udało się przyhamować z piciem, dlatego Karel spakowała walizki i wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Sądziła, że rozłąka dobrze im zrobi, ale wydarzyła się tragedia. Zygmunt Samosiuk zmarł 23 listopada 1983 roku. Irena Karel długo nie mogła się pozbierać, obwiniła się, że nie było jej, kiedy umierał.

Irena Karel po śmierci męża na jakiś czas wycofała się z życia publicznego. Nie zabiegała o nowe role - wystąpiła jedynie w "W labiryncie", "Plebanii" i serialu "Przystań". W 2012 roku pojawiła się jeszcze w małej roli w filmie "Róża" Wojciecha Smarzowskiego.

W 2011 roku media obiegła informacja o tym, że seksbomba lat 60-tych odziedziczyła pokaźny spadek. Chodzi o tereny naprzeciwko warszawskiego zoo, które przed wojną należały do jej rodziny.

Irena Karel w sierpniu 2022 r. skończyła 79 lat. Jak dziś wygląda? Zobacz jej zdjęcia w galerii.

Zobacz galerię

Sprawdź program tv na stronie Telemagazyn.pl

Komentarze

Skomentuj
 • Oto ja (gość)

  Najpiękniejsza to i tak była Poli Raksy twarz

  02.10.2022 18:03
 • Gosc (gość)

  Piękna kobieta. Wygląda świetnie w długich włosach, wiele starszych kobiet obcina się po męsku na krótko a jak widać długie włosy są ozdobą kobiety w każdym wieku.

  21.02.2022 20:56
 • Bożena (gość)

  W tym wieku pani Jarek wygląda oszałamiająco! Jestem pod wrażeniem jej urody i figury:)

  08.11.2021 08:20
 • gość (gość)

  Porównanie do Brigitte Bardot... jest żenujące. Choć Pani Karel to piękna kobieta ❗

  02.11.2021 10:32

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×