"Já, Olga Hepnarová". Zobacz zwiastun filmu z Michaliną Olszańską w roli głównej! [WIDEO]

Już w lutym podczas festiwalu filmowego w Berlinie odbędzie się premiera od dawna oczekiwanej czesko-polsko-słowackiej produkcji pt. "Já, Olga Hepnarová". Tytułową rolę w filmie zagrała młoda polska aktorka, Michalina Olszańska. Zobaczcie zwiastun obrazu!

Multimedia

"Ja, Olga Hepnarová" to oparta na faktach historia młodej kobiety, która 10 lipca 1973 roku wjechała ciężarówką w ludzi stojących na przystanku tramwajowym na praskich Holešovicach. W czasie procesu potwierdziła, że jej intencją było zabicie jak największej liczby osób. Olga była ostatnią kobietą w byłej Czechosłowacji, na której wykonano karę śmierci.

"Ja, Olga Hepnarová" jest czesko-polsko-słowacką koprodukcją, która powstała przy wsparciu finansowym Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Dolnośląskiego Funduszu Filmowego. Film jest debiutem reżysersko-producenckim Tomáša Weinreba i Petra Kazdy, którzy są także autorami scenariusza. W postać głównej bohaterki wcieliła się Michalina Olszańska. Za zdjęcia odpowiada Adam Sikora. Producentem filmu po stronie polskiej jest wrocławska firma Media Brigade.

Film w czeskich kinach pojawi się 24 marca. Data polskiej premiery jeszcze nie jest znana. Jednego możemy być pewni - zapowiada się niezwykle klimatyczna produkcja!

Komentarze

Skomentuj
  • Brak komentarzy.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin.

Hity dnia

Wszystkie hity »


Logowanie

Jeżeli nie posiadasz konta, zarejestruj się.

×